Önce İnsan Sonra Haber

6 ilde FETÖ/PDY operasyonu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, FETÖ’nün deşifre edilmesine yönelik bu sabah İzmir, Van, Ankara, Manisa, Mersin ve Elazığ'da operasyon gerçekleştirdi.

Diğer 16 Nisan 2018 Pazartesi / 9 ay önce
6 ilde FETÖ/PDY operasyonu

Ekleyen: Kozmiktürk

İzmir merkezli 6 ilde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda muvazzaf askerlerin de aralarında olduğu 13 kişi gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, FETÖ’nün deşifre edilmesine yönelik bu sabah İzmir, Van, Ankara, Manisa, Mersin ve Elazığ'da operasyon gerçekleştirdi. Belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskınlarda Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 6 astsubay ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli 1 astsubayın da aralarında bulunduğu 13 şüpheli, gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Bursa'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce görevden ihraç edilen eski Kriminal Polis Laboratuarı Şube Müdürü Mehmet H.'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında eski Bursa Kriminal Polis Laboratuarı Şube Müdürü Mehmet H.'nin de bulunduğu 3 kişi, Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan diğer 2 kişiden U.D.'nin iş yeri hekimi, R.Ç.'nin ise ihraç edilen bir polis memuru olduğu öğrenildi. Emniyette ifadeleri alınan 3 kişi adli makamlara sevk edildi.

DHA

İzmir merkezli 6 ilde FETÖoperasyonuBursa Kriminal Polis Laboratuarı Şube Müdürü Mehmet H.gözaltı