Önce İnsan Sonra Haber

Prof. Öz Fatih Camiinden yolculandı

Ünlü Doktor Mehmet Öz'ün babası son yolculuğuna uğurlandı.

Diğer 11 Şubat 2019 Pazartesi / 5 ay önce
Prof. Öz Fatih Camiinden yolculandı

Ekleyen: Kozmiktürk

Dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz'ün babası kalp cerrahı Prof. Dr. Mustafa Öz Fatih Camii'nde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz günlerde böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Öz için Fatih Camii'nde tören düzenlendi. Törene Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Öz'ün yakınları ve sevenleri katıldı. Törende Öz'ün eşi Suna ve çocukları Mehmet ile Seval Öz taziyeleri kabul etti.

"İNANILMAZ BİR DOKTORDU İNANILMAZ BİR BABAYDI"

Tören öncesi açıklama yapan Mustafa Öz'ün oğlu Doktor Mehmet Öz, "Tıp dünyası büyük bir lider kaybetti babamla. Ben de babamı kaybettim. Benim şimdi hayattaki en büyük amacım annemi kuvvetli tutmak.  İnanılmaz bir doktordu. İnanılmaz bir babaydı" derken eşi Suna Öz, "Babamız çok kuvvetli bir insandı. Bozkır'ı çok severdi. Orada çok önemli işler yaptı. Çok çalışkandı" dedi. 

ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLDİ

Mustafa Öz için öğle vakti cenaze namazı kılındı. Helallik istendi. Prof. Dr. Mustafa Öz törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

DHA

Mehmetözbabasıfatihcamitören