Önce İnsan Sonra Haber

Epstein ölmedi, öldürüldü!

Bildiklerinin hepsini söyleseydi, bütün suçluların adını verseydi ortalık kaos yerine dönerdi...

Dünya 11 Ağustos 2019 Pazar / 6 ay önce
Epstein ölmedi, öldürüldü!

Ekleyen: Kozmiktürk

New York’ta yargılandığı mahkemede reşit olmayan genç kızları seks amaçlı insan kaçakçılığına zorlamakla suçlanan milyarder işadamı Jeffrey Epstein, tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar etti.

Epstein, New York’ta tutuklu bulunduğu Manhattan Correctional Center’da (MCC) cezaevinde kaldığı hücrede sabah saatlerinde kendisini asmış halde bulundu. Yetkililer, hastaneye kaldırılan Epstein’ın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Epstein’ın yerel saatle sabah 06:40’da hücresinde kendini asmış bir şekilde bulunduğu, ilk müdahalenin ardından 7:30 ‘da bölgedeki bir hastaneye kaldırıldığını kaydedildi.

VOA'nın bildirdiğine göre 12 yıl önce Florida’da benzer suçlarla yargılanan işadamı Epstein’ın Başkan Trump tarafından kollandığı öne sürülmüştü. Trump yaptığı son açıklamada

“O da benim gibi güzel kadınlardan hoşlanıyor” diye konuşmuştu.

Trump siyasete atılmadan yıllar önce, 2002 yılında verdiği bir mülakatta, Jeff Epstein’i 15 yıldır tanıdığını belirtirken, onu “birlikte vakit geçirmenin çok keyifli olduğu müthiş bir adam” olarak tanımlamıştı. Trump’ın sözleri “O da benim gibi güzel kadınlardan hoşlanıyor. Çoğu da genç sayılacak yaşlarda” şeklinde devam ediyor.

New York’ta yargılanan Rıza Sarraf ve geçtiğimiz ay 32 aylık hapis cezasını tamamlayan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’da Epstein’ın hücresinde ölü bulunduğu MCC cezaevinde bir süre kalmıştı.

FBI'ın Epstein'ın hücresinde intihar etmesiyle ilgili çok yönlü bir soruşturma başlattığı kaydedildi.

ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASI

66 yaşındaki Epstein’ın asılı şekilde bulunduğu belirtilirken New York Post gazetesi, hapishaneden hastaneye götürülen mahkumun fotoğrafını yayınladı. Fotoğraflarda üzerinde turuncu hapishane kıyafeti olan Epstein, sedye ile taşınırken bir görevli oksijen tüpü ile mahkumu hayata döndürmeye çalışırken görünüyor.

İki hafta önce de intihar girişiminde bulunan Epstein’ın hastanede yaşamını yitirdiği açıklandı. Multimilyoner iş insanının gözetimli bir hastanede olmasına rağmen yaşamını yitirmesi de komplo teorilerini artırdı. Sosyal medyada bazı kullanıcılar, “Bildiklerinin hepsini söyleseydi, bütün suçluların adını verseydi ortalık kaos yerine dönerdi” ve “O intihar etmedi, öldürüldü. Birçok suçlunun adını verebilirdi” yorumlarını yaptı.

Öte yandan Amerikan basını, Epstein’ın gardiyanlarının prosedürü uygulamadığını yazdı. İddiaya göre gardiyanlar her 30 dakikada bir Epstein’ı kontrol etmekle yükümlüydü fakat bu görevi yerine getirmedi. Olayla ilgili FBI bir soruşturma başlatırken, Epstein’ın, cinsel istismar ve insan kaçakçılığı ile ilgili bazı isimler verdikten sonra ölmesi tartışmaları alevledi.

Epsteinintiharhapishaneöldürüldü