Önce İnsan Sonra Haber

İdlib'den acı haber

Açıklama saldırı sonrası 21 rejim hedefinin vurularak, karşılık verildiği belirtildi.

Gündem 22 Şubat 2020 Cumartesi / 1 ay önce
İdlib'den acı haber

Ekleyen: Kozmiktürk

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de, rejim güçleri tarafından yapılan tank atışları sonucu bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Açıklama saldırı sonrası 21 rejim hedefinin vurularak, karşılık verildiği belirtildi. Öte yandan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Rusya Savunma Bakanı Sergey Soygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, çözüm için görüş alışverişinde bulunulduğu da belirtildi.   

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan tank atışları sonucunda, kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edildiği sırada maalesef şehit olmuştur. Alçak saldırı sonrası bölgede tespit edilen 21 rejim hedefi derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.”

Yeni bakanlığın yaptığı açıklamada; “Bakan Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Her iki Bakan, İdlib’de sorunun çözümüne yönelik karşılıklı görüş alışverişinde bulundu” denildi.

GAZİANTEPLİ

Suriye'nin İdlib kentinde, Esad rejimi tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan tankçı sözleşmeli er Mecit Demir'in (25) acı haberi Gaziantep'teki ailesine ulaştı.

İdlib'de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, Esad rejimi unsurları tarafından bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda şehit düşen tankçı sözleşmeli er Mecit Demir’in acı haberi, Gaziantep'teki Yeni Mahallesi'nde yaşayan anne Nisa Karataş’a, askeri yetkililer ve sağlık ekiplerince verildi. Haberi alan aile yakınları ve komşular eve taziye ziyaretinde bulundu. 

Bekar olduğu öğrenilen ve 11 kardeşi olan Şehit Mecit Demir’in cenazesinin, Gaziantep'te düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

DHA

şehitermecitdemir