Önce İnsan Sonra Haber

ABD öncesi tam destek: Dik dur, arkandayız

Cumhurbaşkanı'ndan birer taviz istenmesi durumunda biliniz ki Türk milleti Sayın Cumhurbaşkanı'nın arkasında olacaktır.

Gündem 8 Kasım 2019 Cuma / 7 ay önce
ABD öncesi tam destek: Dik dur, arkandayız

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Ankara

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfi Türkkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika seyahati öncesinde tedirginlikleri bulunduğunu belirtti.Türkkan, Amerikalıların taviz için şantaj yapması durumunda arkasında duracaklarını duyurdu.

Türkkan Meclis'te yaptığı açıklamada  Cumhurbaşkanı'nın Amerika seyahatini hatırlatarak şöyle dedi:

"Sayın Cumhurbaşkanı dün Trump'la yaptığı görüşme sonrasında Amerika'ya gitmeye karar vermiştir. Bu seyahatin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Ama sözde soykırım tasarısının Meclisten geçmesinden sonra, ekonomik ve Sayın Cumhurbaşkanı'na yönelik yaptırımların akabinde bu seyahatin olması bizi bir anlamda tedirgin de etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanı'na tehdit manasında çıkarılan bu tasarıların Sayın Cumhurbaşkanı'nın önüne uzatılması hâlinde, Cumhurbaşkanı'ndan birer taviz istenmesi durumunda biliniz ki Türk milleti Sayın Cumhurbaşkanı'nın arkasında olacaktır. Bu tavizi vermeden -asla ve kata- uzatılan bu tehdit kararlarının masadan muhatabına iade edilmesini Sayın Cumhurbaşkanımızdan talep ediyoruz. Zira, orada verilecek her taviz Türkiye Cumhuriyeti devletinin yüz yılını götürebilecek bir taviz olacaktır. Bu konuda, Sayın Cumhurbaşkanı'nın kendisinden talep edilen bu tavizler noktasında dik durmasını özellikle salık vermek istiyoruz."

Türkkan, Türkiye'nin 21'inci yüzyılda OECD ülkeleri arasında eğitimde son sıralarda bulunduğunu anımsatarak hükümetin eğitim politikasını eleştirdi. Türkkan, "Sayın Ziya Selçuk'un eğitimde devrim diye bulduğu beyaz önlük devrim değil, olsa olsa makamda oturmanın yolunu aramaktır, vakit geçirmektir, beyhude zaman harcamaktır. Oysa sayıları yarım milyona ulaşan atanamayan öğretmenler var, sözleşmeli öğretmenlerin sorunları var, bunlarla uğraşmak yerine beyaz önlüğe sıra geldiyse eğitimin vay hâline" dedi.

Lütfi Türkkan Cumhurbaşkanı Erdoğanabdtavizdestekdikdur