Önce İnsan Sonra Haber

Süper Vali Okutan'a önemli görev

Okutan, 25 ve 26. dönem Isparta milletvekili olarak parlamentoda görev yapmıştı.

Gündem 17 Eylül 2019 Salı / 1 yıl önce
Süper Vali Okutan'a önemli görev

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Ankara

Eski Milletvekili, Vali Nuri Okutan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu. Okutan bugün görevine başladı. Hasan Seymen'in tepkiler sonrası istifası ile boşalan Hukuk ve Seçim İşleri Başkanlığı'na partinin kurucularından Nuri Okutan getirildi.

Valiliği döneminde, yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle 'süper vali' olarak anılan ve İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan Okutan, 25 ve 26. dönem Isparta milletvekili olarak parlamentoda görev yapmıştı. Okutan, yeni görevini sosyal medyadan duyurdu.

Okutan, "Genel Merkezimizde Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı olarak görevime başlamış bulunuyorum. Güvenlerinden dolayı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener  başta olmak üzere tüm İYİ Parti ailesine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın."  dedi.

Okutan'ın Genel Başkan Yardımcısı olması İYİ Parti'de memnuniyetle karşılandı. Bazı partililer "Olması geren oldu. Okutan gibi deneyimli ve sevilen isimlerin değerlendirilmesi isabetli" dedi.

AKŞENER'DEN MESAJ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından idam edilen DP iktidarının başbakanı Adnan Menderes ile bakanlar Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'yu idam edilmelerinin 58. yılında Demokrasi Şehitlerini Anma mesajı yayımladı.

Akşener mesajında şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet tarihimiz, bir bahar ayı olan Eylülleri karakışa döndüren elim olaylarla doludur.

Daha birkaç gün önce millet iradesini hiçe saymış, milletin hak ve hukukunda ağır yara açmış 12 Eylül’ün yıldönümüydü. Bugün de demokrasi tarihimizin bir başka kara lekesinin yıldönümü.

Türk Milleti’nin iradesine meydan okuyan bir darbe, 17 Eylül 1961’de, ülkenin Başbakanı Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ı darağacına gönderdi. Şu bir gerçek ki, milletin iradesine saygı göstermeyen, onun hak ve hukukunu çiğneyen hiçbir güç, hiçbir eylem, hayırla yad edilmiyor.Bu dün de böyleydi, bugün de böyle.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’nı idam sehpasına gönderenler, aziz milletimiz tarafından 58 yıl sonra bile telin edilirken, demokrasi şehitlerimiz hayırla anılıyor. Türkiye’de makam ve mevki sahibi olanlar bu gerçeği kalın harflerle not almalıdır. Düzmece mahkemelerle alınan kararlar hem hukuk hem de demokrasi tarihimizin ağır yaralarıdır.

Bu dün de böyleydi, bugün de böyle. Merhum Menderes’i dilinden düşürmeyenlerin görmesi gereken en önemli gerçek de budur. Millet iradesini hiçe sayanların yanlışları hem tarih huzurunda hem de vicdanlarımızda mahkûm olmuştur.

Hakk’a yürüyüşlerinin 58’inci yılında, Demokrasi şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, o kıymetli şiarı bir kez daha tekrarlıyorum;

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”

nuriokutaniyipartigenelbaşkanyardımcısı