Önce İnsan Sonra Haber

Türkiye savaşın eşiğinde!

Türkiye hakkını hukukunu korumaya çalışırken, İngiliz, İsrail aklı ile çatışıyor. Amerikalılar akıllı olsalar Türkiye ile didişmeden büyük zarar göreceklerini, lider güç olmalarının sona ereceğini anlayabilirler.

Gündem 13 Ağustos 2019 Salı / 12 ay önce
Türkiye savaşın eşiğinde!

Ekleyen: Kozmiktürk

Yazar Vodinalı şu andaki Amerika için, “ABD bugün Hitler Almanyası’ndan farkı olmayan bir Haydut Devlet konumuna gelmiştir” yakıştırmasını yapmıştı.

“Amerika, Türkiye üzerindeki kontrolünü kısman kaybettiğinde 17/25 operasyonunu, tamamen kaybettiğinde ise FETÖ kalkışmasını organize etti.”

Bu tespit, Erkan Mumcu’ya ait ve önemli. Gerçekler Amerika’ya ‘Haydut Devlet’ tarifi yapanları haklı çıkarıyor.

Doğu Akdeniz’deki kuşatma, Suriye’de oluşturulmaya çalışılan terör devletçiğine yapılan yüklü askeri yardımlar da söz konusu tarifi destekleyen gelişmeler.

NATO üyesi Türkiye, darbeyi sürekli bu oluşumda müttefik! olduklarından yedi. Rahmetli Muammer Yaşar Bostancı Sabah’ın başındayken Amerikan helikopterlerinden PKK’lı teröristlere atılan yardımları gazetenin manşetinden duyurmuştu. Muavenet Zırhlısı’nı yine Amerika vurmuştu. Darbelerde, ambargolarda Amerika vardı. Müttefik! ülke, pranga vurduğu Türkiye’nin rahat adım atmasına izin vermiyor, başını her kaldırışında vura vura hizaya! getiriyordu.

Çoğunuz bilmez; merhum Turgut Özal, özel sohbetlerinde, “Bu milleti bir asır daha hizmetkar yaptırmayacağım…” demişti. Bugün Türkiye’nin verdiği mücadelenin özeti aslında bu sözlerde saklıdır. Türkiye 100 yıl daha emperyalizmin boyunduruğunda kalmamak, onlara hizmetkarlık yapmamak için direnmektedir. Ve anlaşıldığı üzere ölümü göze alarak, “Hepiniz gelin…” diye meydan okumaktadır. Geçen yüzyılda kendi içinde görece bağımsız, dış politikada tamamen bağımlı kurgulanan Türkiye ‘artık yeter’ demektedir.

Deniz Baykal, “Türkiye çok kritik eşikte. Hepimiz kaygıyla gelişmeleri izliyoruz, ne oluyor, Türkiye bir sıcak çatışmanın eşiğinde mi gerçekten? Nedir bu konudaki tablo?” derken benim kaygılarımı taşıdığını gösteriyor.

Mevcut ortamda ‘Türkiye savaş riskiyle burun burunadır’ dersem abartmış olmam. “İş bu noktaya neden, nasıl geldi, kimin kusurları oldu?” gibi sorular sonranın konusu. Gerçek vakıa şu anda Türkiye’nin sıcak çatışmaya girecek bir atmosferde seyrettiğidir.

Hulusi Akar’ın ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ile Kuvvet Komutanları’nın attığı adımlar verdiği mesajlar işte bu sıcak çatışma ortamının yansımaları.

Türkiye ile Amerika arasında görünürde bilek güreşi yaşandığını gözlüyoruz ama İngiltere ile İsrail perde gerisinde… Türkiye hakkını hukukunu korumaya çalışırken, İngiliz, İsrail aklı ile çatışıyor. Amerikalılar akıllı olsalar Türkiye ile didişmeden büyük zarar göreceklerini, lider güç olmalarının sona ereceğini anlayabilirler. Böyle bir senaryoda ise kazananın İngiltere ve İsrail olacağını da…

Amerikalılar, İsrail'i Türkiye'nin vilayeti yapıp, İngiltere'yi boyunduruk altına alsalar daha akıllı bir iş yapardı. Zira Ortadoğu'da Osmanlı'yı çökerten İngilizlerdi. Şimdi aynı şeyi Amerikalıların başına getirecekler gibi...

Vatandaşların çoğunun kapımızdaki tehlikeden haberi yok. Tatilde, yüzmede, yaylada, keyfince takılıyor…

Bu işin sonunun nereye varacağını, nasıl noktalanacağını zaman gösterecek.

Aklıselimin galip gelmesi en büyük arzum…

hakanşanlıtürkamerikaingiltereisrailsavaşsıcakçatışma