Önce İnsan Sonra Haber

Yasin Öztürk, Çavuşoğlu'na sordu: Bu nasıl iş?

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Bakan Çavuşoğlu'nun Barzani töreni için 'Hangi hesapların peşindesiniz?' dedi.

Gündem 12 Haziran 2019 Çarşamba / 3 ay önce
Yasin Öztürk, Çavuşoğlu'na sordu: Bu nasıl iş?

Ekleyen: Kozmiktürk

Yasin Öztürk’ten Çavuşoğlu’na uyarı: Barzani’yi bırak, Türkmenlere bak…
 
 Kozmikturk-Ankara

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Neçirvan Barzani’nin yemin törenine katılan ve 'Sözde Kürdistan şehitleri' için saygı duruşunda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na sert tepki gösterdi. 
 
Öztürk Çavuşoğlu'na, "Bilin ki siz Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanısınız! Katıldığınız programların içeriğini nasıl bilmezsiniz? Biliyorsanız bu gaflete nasıl düştünüz? Kimdir bu 'Sözde kürdistan şehitleri?'" sorularını yöneltti.

Öztürk, "Bir yandan 'beka' diyeceksiniz diğer yandan PKK, PYD teröristlerini de kastettikleri saygı duruşunda bulunacaksınız bu nasıl iştir, hangi hesapların peşindesiniz?" dedi.
 
Öztürk, bahse konu bölgenin Irak’ta yaşayan Türkmenlerin yurdu olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

"Orası Türkmeneli. Bir gün de ağzınızdan Irak’ta yaşayan Türkmen kardeşlerimizin dertlerini dillendirdiğinizi duyalım. KBY’nin Kerkük üzerindeki emellerini tüm dünya biliyor. Barzani’ye sahip çıkacağınıza Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi'ye sahip çıkın."

Yasinöztürkmevlütçavuşoğlubarzanitören