Önce İnsan Sonra Haber

YSK kararını vermeli

Bahçeli sonuçların toplum vicdanında sıkıntı doğurması halinde seçimlerin yenilenebileceğini aktardı.

Gündem 9 Nisan 2019 Salı / 1 yıl önce
YSK kararını vermeli

Ekleyen: Kozmiktürk

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul'daki yerel seçimlere yönelik itirazlara ilişkin yaptığı değerlendirmede,  “Eğer seçim sonuçları toplum vicdanında huzur bulmayacak bir anlayış içerisinde sonuçlanmışsa, o vicdanı oluşturabilecek yeni bir seçim de düşünülebilir" dedi.

Bahçeli, seçimlerden sonra itirazların demokratik bir hak olduğunu belirten ve  Itirazların kısa zamanda değerlendirilerek  Türkiye'nin normalleştirilmesinde yarar olduğunu söyledi.

Bahçeli şunları söyledi:

"Türk siyasi hayatında önemli yeri olan, uluslararası gözlemcilerin yakından takip etmiş olduğu İstanbul'da ise bir kargaşa yaşanmaktatır. Böyle bir süreç içerisindeyken, karşılıklı istikrarı bozucu davranışlara, seçim sonucunda mazbatayı kim alırsa alsın Türkiye'yi sürüklemek doğru değildir. Bundan dolayı itirazların sonucu alınmalıdır. Karar neyse YSK kararını vermelidir. Eğer seçim sonuçları toplum vicdanında huzur bulmayacak bir anlayış içerisinde sonuçlanmışsa, o vicdanı oluşturabilecek yeni bir seçim de düşünülebilir.

60 günden sonraki ilk pazar günü seçim yapılabilir. Bundan gocunmaya gerek yok. Şu an için YSK'ya yapılmış itirazları takip etmeliyiz."

Bahçeliistanbulyenidenseçim