Önce İnsan Sonra Haber

İşte budur kültürel aktarım! Capcanlı! (Video Haber)

Prof. Mirzaoğlu: Kültürü yaşatmanın yanı sıra emek de önemlidir. Diğer yandan ozanımız akademik ortamlarda tamamen gönüllü olarak, bir çok kez katkıda bulunmuştur.

Magazin 26 Temmuz 2019 Cuma / 4 ay önce

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Ankara

(HÜGEM) Hacettepe Geleneksel Müzik Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gülay Mirzaoğlu Türkiye'de halk müziğinin yaygınlaşmasına, her gönüle girmesine öncülük eden isimlerden.

Prof. Mirzaoğlu son paylaşımıyla bir kez daha alkış aldı. Peri bacalarının altında Turnaların Göçü eserini seslendiren genç ozan Yunus Koşar'ı alkışladı.

Prof. Gülay Mirzaoğlu şu satırları da not olarak ekledi.

"Ozan Musa Eroğlu nun son çalışması Turnaların Göçü albümüne adını veren türküsü genç icracıların telinde yüreğinde bir çığlık gibi dile geliyor; işte budur kültürel aktarım! Capcanlı! Kültürü yaşatmanın yanı sıra emek de önemlidir. Diğer yandan ozanımız akademik ortamlarda tamamen gönüllü olarak, bir çok kez katkıda bulunmuştur. Fakat, her tür hizmetin karşılıksız olması beklenemez.. Ozanımız vefa borcunu uzun ve titiz çalışmaları sonucu milletine sunduğu türküleriyle fazlasıyla ödüyor." 

Prof. Dr. Gülay Mirzaoğlu turnalarıngöçüozan