Önce İnsan Sonra Haber

Şehir hastanelerine yönlendirmek için mi?

Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesindeki ilgili yoğun bakım ünitesinde gerekli incelemeler başlatılacak mıdır?

Sağlık 6 Kasım 2019 Çarşamba / 7 ay önce
Şehir hastanelerine yönlendirmek için mi?

Ekleyen: Kozmiktürk

Süleyman Sancak - Kozmiktürk

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi hakkında dehşete düşüren iddialarda bulundu. Bayraktutan, “Ülkemiz genelinde devlet hastanelerindeki bu içler acısı hâlin sebepleri şehir hastanelerine yönlendirmeyle alakalı bir devlet politikası mıdır?” diye sordu.

Bayraktutan şöyle dedi:

“Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi anestezi yoğun bakım ünitesinde kanlı sargı bezlerinin ortalıkta olduğu, temizlik malzemelerinin yoğun bakımın içerisinde bulunduğu, bölüm tuvaletlerinin hijyenden uzak bir görüntüde olduğu, steril tutulması gereken tıbbi malzemelerin toz toprak içerisinde olduğu o bölümde yatan vatandaşlarımız tarafından ifade edilmektedir. İlgili konu hakkında kayıtlar, fotoğraf ve görüntüler tarafımda mevcut bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tespit ve şikâyetleri üzerine Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesindeki ilgili yoğun bakım ünitesinde gerekli incelemeler başlatılacak mıdır? Bu konuda ihmali ve uygunsuzluğu bulunan ilgiler ve yetkililer hakkında bir soruşturma açılması düşünülmekte midir? Ülkemiz genelinde devlet hastanelerindeki bu içler acısı hâlin sebepleri şehir hastanelerine yönlendirmeyle alakalı bir devlet politikası mıdır? Sağlıktaki bu sorunlara Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli dikkat ve ihtimamın gösterilmesini, özellikle bu anestezi ve yoğun bakımdaki olumsuzlukların giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını kamuoyunun dikkatine sunuyorum.”