Anlatacaklarıma geçmeden önce bombalı şerefsizlik sonucu şehit verdiğimiz yavrularımızı, aslan parçalarımızı rahmetle anıyorum. Ailelerine sabır diliyorum.

Sadece aracı olanların değil arkalarındaki asıl patronlarının hesap vereceği günleri bir an önce görürüz umarım. Kan hesabını unutmamalıyız.

Şimdi size bazı kulis bilgileri aktarabilirim...

Birkaç gün önce yolum SP Genel Merkezine düştü. Meğer kısmetli günümdeymişim...

Önce eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'la karşılaştım. Karamollaoğlu ile görüşmeden çıkıyordu. Uzun zamandan beri kopmuştuk. Hal hatır faslından sonra yoklama çektim, konuşturamadım. Korku iklimi onu da etkilemiş. Ama yerel seçim planlarıyla ilgili bir görüşme olduğunu belirtelim.

Karamollaoğlu'nun asıl bombası ise Ahmet Özal'dı. Kısmet bu ya bu görüşme de benim uğradığım güne denk gelmiş.

Özal görüşmesinde de gündemin yerel seçim, ekonomi içerikli oluştuğunu öğrendim.

SP'nin kafasında Özal ile ilgili nasıl bir hesap var bilmiyorum. Yakın çevresinden öğrendiğime göre, Özal,  tek başına seçime girerlerse RP adaylığını düşünmez. İYİ Parti - SP ortak aday göstermek isterse 'olur' verebilir. Ak Parti veya CHP isterse değerlendirebilir.

Ama yakın arkadaşlarının farklı fikirleri var. Onların özeti 'ekonomi yönetiminin Özal'a teslim edilmesi' şeklinde. 

Özal markası ile görev verilmesi halinde uluslararası arenada güveni tesis edeceğine, kredi musluklarının açılmasını sağlayacağına inanıyorlar. Ayrıca bütçe disiplinini gerçekleştireceğine de...

Kaldırımda sohbet

Perşembe günü kaldırımda eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'a rastladım. Epeydir görüşmüyorduk. Tandoğan'dan Kızılay'a kadar uzun bir yürüyüş yaparken sohbet ettik. 

Kendisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hazırlanıyor. Ak Parti'den resmi bir teklif almamış.

Vatandaşların, esnafların zor durumda olduğunu vurguluyor. "Ostim de daha önce 10 esnafa gittiğiniz de 7'si 'Ak Parti' derdi. Şimdi durum farklı. Asıl önemli olan da iktidarın tepesindekilerin bunun farkında olmamaları. Halktan koptuklarını söyleyebilirim" yaptığı tespitler arasındaydı.

Tabi Altınok'a Melih Gökçek'i sormasam olmazdı. Neler anlattı neler. Ama ben onları yazarak muhtemel bir dava sürecinin parçası olmak istemem. Koskoca devletin, yargının, iktidarın hesap sormadığı biriyle kavga etmek haddime mi? En iyisi Gökçek'i  Alaaddin Çakıcı'ya havale etmek galiba...

Gündemdeki hafriyat rakamları için yıllık gelirin aslında 1 milyar olduğunu savunuyor Altınok mesela...

Turgut Bey, Melih Gökçek için, "Melih Ak Parti'nin kölesidir. Hiçbir partiden aday olamaz. Tıpış tıpış Ak Parti kimi aday yaparsa onu destekler. Yoksa başına neler geleceğini tahmin eder" dedi. 

Altınok resmi teklif almış ama paylaşmadı. Demek ki kafası henüz netleşmemiş.

Sevgiyle kalın...