Önce İnsan Sonra Haber

6 ilde uyuşturucu operasyonu

Operasyon sırasında olası bir saldırı girişimi için keskin nişancılar, baskınların yapıldığı evleri gören hakim noktalarda önlem aldı.

Diğer 31 Mart 2021 Çarşamba / 3 hafta önce
6 ilde uyuşturucu operasyonu

Ekleyen: Kozmiktürk

Şanlıurfa merkezli 6 ilde, 252 Jandarma Özel Harekat (JÖH) personelinin katılımıyla düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 38 kişi gözaltına alındı. Operasyon sırasında keskin nişancıları, hakim noktalarda önlem aldı.

​İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, Ceylanpınar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında uyuşturucu imalatı ve satışı yapanların yakalanması için çalışma başlattı. 2 aylık teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin yakalanması için aralarında JÖH ve keskin nişancı timlerinin yer aldığı 252 personel, Şanlıurfa'nın yanı sıra Mardin, Adıyaman, Gaziantep, Mersin ve Uşak'ta 38 adrese şafak vakti operasyon düzenledi.

Operasyonda 38 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 1 kilo 600 gram metamfetamin, 90 gram eroin, 173 gram esrar, 10 uyuşturucu hap, 8 kök kenevir, 10 uyuşturucu kullanma aparatı, 2 ruhsatsız tabanca, 3 ruhsatsız av tüfeği, 1 kurusıkı tabanca, 8 tabanca şarjörü ve bu silahlara ait 103 mermi ele geçirildi.

Operasyon sırasında olası bir saldırı girişimi için keskin nişancılar, baskınların yapıldığı evleri gören hakim noktalarda önlem aldı. Şüphelilerin Şanlıurfa'ya getirilerek sorgulanacakları bildirildi.DHA

uyuşturucuoperasyonu