Önce İnsan Sonra Haber

Pastırma kavgası...

Çetin Arık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kastamonu'nun pastırmasının Kayseri'ninkinden daha iyi olduğuna yönelik sözlerini değerlendirdi.

Diğer 5 Aralık 2019 Perşembe / 11 ay önce
Pastırma kavgası...

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri pastırmasının, lezzet ve görüntü olarak bir numara olduğunu ifade ederek, Ak Parti Kayseri milletvekillerine "pastırmaya sahip çıkma" çağrısında bulundu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kastamonu'nun pastırmasının Kayseri'ninkinden daha iyi olduğuna yönelik sözlerini değerlendirdi.

Çetin Arık, getirdiği Kayseri pastırmasını önce kendisi yedi, daha sonra gazetecilere ikram etti.

Kayserililer olarak bu kıyaslamaya anlam veremediklerini ifade eden Arık, "Dünya alem bilir ki pastırma, sucuk deyince akla Kayseri gelir. Kastamonu'nun pastırması da çok güzeldir, lezzetlidir ama Kayseri pastırması, lezzet, görüntü olarak bir numaradır." dedi.

Kayserililer'in çok alındığını, Ak Parti'li ve MHP'li milletvekillerinin buna ilişkin açıklama yapmadığını söylediklerini aktaran Arık, "Ak Parti'nin Kayseri milletvekillerine çağrıda bulunmak istiyorum; elinizde bir pastırmanız, sucuğunuz vardı; devletten yatırım alamıyorsunuz, gelin pastırmanıza, sucuğunuza sahip çıkın." diye konuştu.

çetinarıkpastırmaerdoğankayserikastamonu