Önce İnsan Sonra Haber

Amerikalılar, Suriye'nin 50 kamyon arpasını çaldı

Kaynaklar, El Tuvayba silosundan ve Nema Şirketi depolarındaki tahılların sistematik olarak çalındığına dikkat çekti.

Dünya 10 Ocak 2021 Pazar / 6 gün önce
Amerikalılar, Suriye'nin 50 kamyon arpasını çaldı

Ekleyen: Kozmiktürk

Suriye "Amerikan işgal güçleri, Suriye’nin el Cezire bölgesinde işgal ettikleri yerlerde Suriye’nin zenginlikleri ve tarım ürünlerini çalmaya devam ediyor. İşgal güçleri, Yarubiya kırsalındaki yasadışı El Velid geçişi kanalıyla, Suriye topraklarından çalınan arpa yüklü bir araç konvoyunu Kuzey Irak’a çıkardı" iddiasında bulundu.

Yerel kaynaklar SANA muhabirine açıklamalarında, “Konvoyun El Malikiye kentinden yasadışı El Velid geçişi kanalıyla Irak topraklarına gitmek üzere 50 adet Termo King aracı içerdiğini” söyledi.

Kaynaklar, Amerikan işgalinin “Suriye topraklarından üretilen ve sonuncusu El Tuvayba silosundan ve Nema Şirketi depolarındaki tahılların sistematik olarak çalındığına” dikkat çekti.

Rakka Deyrezzor kırsallarında Amerikan işgal güçlerinin desteklediği bir dizi YPG/PKK (DSG) unsuru yapılan saldırılar sonucunda öldürüldü. Yerel kaynaklar SANA muhabirine açıklamalarında, Rakka batı kırsalındaki el Tabka kentinin batısında, Ayid bölgesinde askeri bir aracta bulunan terör örgütü mensuplarının ikisinin kimliği belirsiz kişiler tarafından düzenlenen saldırıda öldürüldüğünü söyledi.

Kaynaklar, Rakka’nın kuzeybatısındaki Kebş Mezraası kavşağında kimliği belirsiz kişilerce YPG/PKK'lılara ait bir askeri araca yerleştirilen patlayıcının infilak ettiğini çok sayıda teröristin öldürüldüğünü belirtti.

suriyearpahırsızlıkypgpkkkayıp