Önce İnsan Sonra Haber

Kral ve Kraliçe'nin tatili 'zehir' oldu

Hükümetin, 'Evde kalın' tavsiyesine rağmen kraliyet ailesinin sonbahar tatiline çıkması, Hollanda'da siyasi tartışmaya yol açtı.

Dünya 18 Ekim 2020 Pazar / 2 hafta önce
Kral ve Kraliçe'nin tatili 'zehir' oldu

Ekleyen: Kozmiktürk

Hollanda Kralı Willem - Alexander ve ailesi, Cuma günü çıktıkları Yunanistan tatilini siyaset ve kamuoyundan yükselen tepkiler üzerine yarıda keserek, Cumartesi gecesi tarifeli bir uçakla ülkelerine geri döndü.

Hükümetin, "Evde kalın" tavsiyesine rağmen kraliyet ailesinin sonbahar tatiline çıkması, Hollanda'da siyasi tartışmaya yol açtı.

Hollanda'da Cuma günü başlayan sonbahar tatili nedeniyle, devlete ait bir uçakla Yunanistan'ın Mora Yarımadası'ndaki evlerine giden Kral Willem - Alexander, Kraliçe Maxima ile kızları, Cumartesi gecesi hava yolu şirketi KLM'nin 1576 sefer sayılı uçağı ile ülkelerine geri döndü.

Devlet uçağını sınırsız kullanma hakkına sahip olan Hollanda Kraliyet Ailesi'nin, dönüşte tarifeli uçağı tercih etmesi dikkati çekti.

BBC'nin haberine göre Kraliyet Ailesi, hükümet ya da hava kuvvetlerine ait uçakları, Bayındırlık Bakanlığı Uçuş Koordinatörü'ne bildirmek koşuluyla, sınırsız kullanabiliyor. Uçuşların maliyeti, kraliyet sarayı bütçesinden karşılanıyor.

Hollanda Kralı Willem - Alexander ve ailesiyunanistantatilitepkiler