Önce İnsan Sonra Haber

Macron'u böyle tokatladı...

Macron saat 13.40 civarında kaldığı otelden ayrılarak Valence şehir merkezinde bir restoranda öğle yemeği yemek için aracına bindi.

Dünya 8 Haziran 2021 Salı / 4 gün önce
Macron'u böyle tokatladı...

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Fransa Devlet Başkanı Macron Fransa Turu'nda saldırıya uğradı. Damien T. ve Arthur C. isimli saldırganlar yakalanarak tutuklandı.

Macron'un ilk kez fiziksel saldırıya uğradığı olay Covid sonrası döneme hazırlık amacıyla başlattığı Fransa Turu esnasında yaşandı. Emmanuel Macron'a bir adam tokat attı. Polis hemen iki kişiyi gözaltına aldı.

Macron saat 13.40 civarında kaldığı otelden ayrılarak Valence şehir merkezinde bir restoranda öğle yemeği yemek için aracına bindi. Ancak, kendisini alkışlayan seyircileri selamlamak için birkaç metre ileride duran Macron burada saldırıya uğradı. "Macronie'ye kadar" ve kralcı sloganları açıkça duyduğumuz sosyal ağlarda yayınlanan videonun gerçekliği , Emmanuel Macron'un etrafı tarafından doğrulandı.

"Demokratik hayatın sakinliğe ihtiyacı var"

Emmanuel Macron, "Demokratik hayatın sakinliğe ve saygıya ihtiyacı var. Herkesten,  politikacılar, vatandaşlar gibi. Demokraside muhalefet özgürce ifade edilebilir: sokakta, basında, televizyonda... Ve belli aralıklarla sandıkta dile getirilir. Bunun karşılığı ise şiddetin ve nefretin sonudur. Nefret ve şiddet geri gelirse, tek bir şeyi zayıflatırlar, o da demokrasidir. Bu yüzden herkesi saygı duymaya ve sakinleşmeye çağırıyorum” dedi.

Bu olayın ardından, Macron gezisinin normal seyrine devam etti.

macronasaldırı