Önce İnsan Sonra Haber

Rusya'da üniversitede katliam

18 yaşındaki saldırgan Timur Bekmansurov'un sağ ele geçirildiği ve sorguya alındığı bildirildi.

Dünya 20 Eylül 2021 Pazartesi / 4 hafta önce
Rusya'da üniversitede katliam

Ekleyen: Kozmiktürk

Rusya'nın Perm şehrinde devlet üniversitesi kampüsünde silahlı saldırı gerçekleşti. Soruşturma Komitesi'nden yapılan açıklamaya göre 8 kişi hayatını kaybetti, en az 24 kişi yaralandı. Saldırganın üniversitenin hukuk fakültesi 1. sınıf öğrencilerinden biri olduğu ve yaralı olarak yakalandığı duyuruldu.

18 yaşındaki saldırgan Timur Bekmansurov'un sağ ele geçirildiği ve sorguya alındığı bildirildi.

Türkrus'un aktardığına göre Bu arada Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e üniversitede yaşananlarla ilgili detaylı bilgi verildiğini, Rus liderin Başbakan Mihail Mişustin’e saldırıda ölen ve yaralıların ailesine yardım edilmesi için kente bakanların gönderilmesi talimatı verdiğini söyledi. Sputnik'in haberine göre Peskov, “Devlet Başkanı yakınlarını kaybedenlere derin başsağlığı dileklerini iletiyor” dedi.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde elinde tüfek olan maskeli bir kişinin kampüse girdiği görülüyor. Silah sesleri üzerine pek çok öğrenci pencerelerden atlayarak kaçtı. Bazı öğrenciler ve öğretmenler sınıflarda mahsur kaldı.

REN TV tarafından yayınlanan videoda, binanın camlarından atlayan insanlar görülüyor. 

RIA'nın aktardığına göre, İçişleri Bakanlığı yetkilileri saldırganın yaralı yakalandığını açıkladı. Baza ve 112 haber portalları, saldırganın üniversitenin öğrencilerinden 18 yaşındaki Timur Bekmansurov olduğunu yazıyor.

rusyaüniversitekatliam