Önce İnsan Sonra Haber

Sınırda vahşet...19 yanmış ceset bulundu!

Bölgede genellikle şehir ile sınır arasındaki araziyi kontrol etmek isteyen karteller ve suç çeteleri arasında savaş yaşanıyor..

Dünya 24 Ocak 2021 Pazar / 1 ay önce
Sınırda vahşet...19 yanmış ceset bulundu!

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Meksikalı yetkililer Cumartesi günü, ABD ve Meksika sınırına yakın bir toprak yolda 19 yanmış ve vurulmuş ceset bulunduğunu söylediler.

Tamaulipas eyalet savcılığı, sakinlerin bir aracın yandığını bildirmesinin ardından cesetlerin sınırdan yaklaşık 160 mil uzakta Camargo'nun dışında bulunduğunu söyledi. Olay yerinde yanan iki araç bulundu: Araçların birinden 15 ceset, diğerinde ise dört ceset çıktı.

Müfettişler, olay yerinde hiçbir mermi bulunmadığını ve bu da onları, insanların başka bir yerde öldürdüğüne ve Camargo'nun dışına atıldığına inandırdığını söyledi. AP'ye göre, bölgede genellikle şehir ile sınır arasındaki araziyi kontrol etmek isteyen karteller ve suç çeteleri arasında savaş yaşanıyor..

Kendi güvenlikleri için isminin gizli kalmasını isteyen bir yetkili AP'ye, cinayetlerin Cuma günü meydana geldiğini ancak sakinlerin ertesi güne kadar polisi aramaktan çok korktuklarını söyledi.

abdmeksikasınırı19ceset