Önce İnsan Sonra Haber

Ağar'a Bodrum şoku, görevinden alındı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda adı geçen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın, Bodrum Marina’daki görevine son verildiği iddia edildi.

Ekonomi 28 Mayıs 2021 Cuma / 2 hafta önce
Ağar'a Bodrum şoku, görevinden alındı

Ekleyen: Kozmiktürk

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Bodrum Marina’daki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine son verildiği iddia edildi. ANKA Haber Ajansı’na konuşan Ağar, "Bu olaylar başladığı anda, ayrılmak istediğimi ifade etmiştim. Ameliyat olunca biraz beklemişler, anlaşılan" dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda adı geçen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın, Bodrum Marina’daki görevine son verildiği iddia edildi.

Ağar'ın, ameliyat olduktan sonra Bodrum'dan ayrıldığı ve İstanbul'da dinlenmeye çekildiği öğrenildi. Ağar, Bodrum Marina’daki görevinden alınıp alınmadığı ile ilgili soruya, şu yanıtı verdi:

“Zor bir ameliyat geçirdim, sağlığımı düşünüyorum. Yönetim Kurulu ne yaptı? Bilmiyorum zaten ayrılmak niyetindeydim. Ameliyat olduktan sonra İstanbul’daki evimde dinlenmeye çekildim. Benim Bodrum’da ne işim var? Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben, bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana. Bugüne kadar bekletmişlerdir. Ama konular çıktığı anda ‘herkes rahatlasın’ diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim, ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de yok."

Öte yandan, Mehmet Ağar'a yakın kaynaklar da Ağar’ın, Marina’daki görevinden alındığı bilgisini doğruladı. Şirketin, bugün, açıklama yapması bekleniyor.

MARİNA YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

Muğla'nın Bodrum ilçesinde faaliyet gösteren Yalıkavak Marina'dan yapılan açıklamada, Mehmet Ağar'ın şirketteki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığı bildirildi.

Marina Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ağar'ın 17 Mayıs'ta görevinden ayrılma isteğini yazılı olarak ilettiği ancak Ağar'ın sağlık sorunları nedeniyle işlemin yapılmasının bir süreliğine ertelendiği belirtilen açıklamada, "Mehmet Ağar'ın şirketimizdeki  görevinin sona erdiği bilgisini kamuoyuyla paylaşır, bu zamana kadar verdiği katkı ve hizmetler için kendisine teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi. (Ankahaber)

mehmetağarbodrummarina