Önce İnsan Sonra Haber

TBMM'ye kara çalmaya çalışan anlayış etik değil

TBMM'nin lokantasında uygulanan ücret tarifesine ilişkin iddialarda bulunulmuştur.

Ekonomi 16 Şubat 2021 Salı / 3 hafta önce
TBMM'ye kara çalmaya çalışan anlayış etik değil

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

TBMM Başkanlığı İletişim Koordinatörlüğü, bugün bazı dijital mecralarda TBMM’nin lokantasında uygulanan ücret tarifesine ilişkin yer alan iddialarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Açıklama şöyle:

"Bugün bazı dijital mecralarda TBMM'nin lokantasında uygulanan ücret tarifesine ilişkin iddialarda bulunulmuştur. Söz konusu haberde, Meclis Lokantasında yemek ücretlerinin düşük olduğu ileri sürülmüştür.

TBMM lokantası kar amacı güden ve ticari faaliyet yürüten yerlerden değildir. Meclis lokantasında zarar etmeme hedefiyle, sadece maliyeti elde etmek üzere yemek yapılmakta ve sunulmaktadır.

TBMM'nin söz konusu 'Üyeler Lokantası'ndan milletvekilleri, milletvekillerini ziyarete gelen misafirleri, basın mensupları ve çalışan personel yararlanmaktadır. Bilindiği gibi, birçok kamu kurumunun lokantalarında da benzer yaklaşımla, karsız ve maliyetine yemek hizmeti sunulmaktadır.

TBMM lokantasında uygun fiyatlı diye yemek yiyen, sonra yemek fişiyle TBMM'ye kara çalmaya çalışan anlayışı etik bulmadığımızı belirterek, herkesi Milli İrade'nin tecelli bulduğu bu yüce çatıya saygı duymaya davet ediyoruz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz."

TBMM’nin lokantasında uygulanan ücret tarifesi