Önce İnsan Sonra Haber

Bağıra bağıra fırça çekiyor

Hayretle izliyoruz. Küçük ortak ne söylese, hükümetin istikameti o taraf oluyor.

Gündem 25 Kasım 2020 Çarşamba / 2 ay önce
Bağıra bağıra fırça çekiyor

Ekleyen: Kozmiktürk

Bu arada Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP’den ayrılarak DEVA Partisi liderliğini üstlenen Ali Babacan, bir süredir sahada il kongrelerinde konuşmalar yapıyor. Bugün DEVA Partisi’nin 1. Olağan Çanakkale İl Kongresi’nde konuşan Babacan ise, Cumhur İttifakı’nda gerilime ilişkin oldukça sert ifadelerle çıkış yaptı. Babacan, Erdoğan’ın Bahçeli’nin iradesiyle hareket ettiğini söyleyerek, AKP’nin sıkça kullandığı “Milli İrade” kavramını sorguladı.

Ali Babacan, “Seçimlerde vatandaş oy verdi, bir cumhurbaşkanı seçti. Seçilen cumhurbaşkanı tuttu, yüzde 10 oy almış bir genel başkana memleketi teslim etti. Hayretle izliyoruz. Küçük ortak ne söylese, hükümetin istikameti o taraf oluyor. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı? Küçük ortak, ülkede Sayın Erdoğan dışında ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağıra bağıra fırça çekiyor. İktidar partisindenmiş, muhalefet partisindenmiş hiç farketmiyor. Çete liderleri siyasetçileri tehdit etsin, siz de ekranlardan hakaret dolu, hiddet dolu açıklamalar yapın… Siyasetten anladığınız bu mu?” sorularını yöneltti.

Babacan, Bahçeli’nin konuşmalarıyla ilgili de RTÜK’e seslenerek, “Çok bağırıyorsunuz. Bağırmanıza gerek olmasın diye önünüze mikrofon koyuyorlar. Bu toplum bağırış çağırış istemiyor artık. RTÜK’e bir çağrı yapmak istiyorum. Pandemi dönemindeyiz. Çocuklarımız evlerde. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen. Çocuklarımızın edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok sakıncalı. Çocuklarımızın evde bağırış çağırış, küfür dinlemesini, siyasetçilerin topluma kötü örnek olmasını istemiyoruz” çağrısında bulundu.

alibabacanbahçeliçokbağırma