Önce İnsan Sonra Haber

Erdoğan Rize'ye sokulmadı mı? Ve Hasan Karal'ın çirkin senaryosu...

Siz çok iyi biliyorsunuz ki Sn. Ahmet Mesut Yılmaz adil, tarafsız hiç ayrım yapmadan hizmet eden bir liderdi.

Gündem 6 Haziran 2021 Pazar / 6 gün önce
Erdoğan Rize'ye sokulmadı mı? Ve Hasan Karal'ın çirkin senaryosu...

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Meral Akşener'in Rize programında yaşanan protesto ve saldırı olaylarının ardından Rize'nin eski AKP Milletvekili Hasan Karal benzer bir hadisenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı da yapıldığını iddia etti. Karal bu yöndeki ifadelerini Sözcü'den İsmail saymaz'a anlattı. Saymaz da Karal'ın iddialarını haberleştirdi.

Bu gelişmeler ANAP'lı eski vekil Ahmet Kabil'in tepkisine yol açtı. Kabil, ANAP iktidarı zamanında Hasan Karal'ın muhalif bir isim olduğunu bilmelerine karşın Mısır'a eğitim için gitmesine engel olmadıklarını aksine destek verdiklerini hatirlatarak 'nankör' imasında bulundu. Karal'ı kınayan Kabil ortaya atılan iddialarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"30 Mayıs 2021 günkü Sözcü gazetesindeki köşesinde İsmail Saymaz'ın 'erdoğan'ın Rize'ye sokulmadığı gün' başlığı ile bir yazı yer almıştır.Haberin kaynağı olarak eski Rize milletvekili Hasan Karal’ın ifadelerinin değerlendirilmesidir.Yazıda verilen bütün örneklerin gerçekle hiçbir alakası olmadığı, yazının tamamının Hasan Bey'in kendi olmasını arzu ettiği ve birçok hayali yanlış kurgudan oluştuğunu gördüm.

Şöyle ki; Rize'de herkes bilir ki, kalabalık mitinglerde  Rize'nin içinde park etmiş bütün araçlar, Dedeman Otelin'den İyidere’ye doğru, Taşlıdere'den Çayeli’ne doğru, yol kenarlarına park edilerek miting sahası oluşturmaya çalışılır, bu uygulama bugün de böyledir, o günde aynıydı. Yazıda bu konu çarpıtılarak istismar edilerek ve abartılarak, sanki bilhassa yol kapatılmış 2002 seçimleri öncesi Sn.Erdoğan'ın Rize’ye girmesi engellenmiştir.

Ayrıca Sn.Erdoğan kendi ilçesi Güneysu’ya sokulmamış hatta İmam Hatip okuluna gitmek istemiş müdür kaçmış, buna kim inanır?

Hayati Yazıcı'nın köyünde cenazeye katılmış, orada da terslenmiş ve hakaret edilmiş.

Mesut Yılmaz'ın köyünde 'hoş geldin' denmemiş ve yüz geri edilmiş.

Bu senaryonun enteresan tarafı bunların hepsi yalan yanlış, sonradan uydurma iddialar olmasıdır.

Bunlar olduktan sonra 20 yılı aşkın bir süre geçti, Rize'de Hasan Bey'den başka bunlardan birini dahi ifade eden hiç kimse olmamıştır. Yazılı ve sosyal medyada dahi gündeme gelmemiştir. Hasan Karal Bey kendisi bir prestij tazeleyip,'beni Rize'ye sokmadılar ama Sn.Cumhurbaşkanı’nı da Rize'ye sokmadılar' diyerek, bir emsal arayışında olmuştur. Eski Başbakan Sayın Mesut Yılmaz'ı çirkin iftiralarla suçlayarak bütün bu olumsuzlukları onun ve ANAP'lıların yaptığını iddia etmiştir.

Bu iddialar doğru ise kendisine sormak lazım: peki seni Rize’ye sokmayanlar da ANAP'lılar mıydı? Senin tabirinle' bir iki zibidi mi, sana engel oldu? Siz çok iyi biliyorsunuz ki Sn. Ahmet Mesut Yılmaz adil, tarafsız hiç ayrım yapmadan hizmet eden bir liderdi.

MESUT BEY SENİN OKUMANA YARDIMCI OLDU

Mısır'da ilahiyat Fakültesi'ne gitmek istediğinde Sn.Mesut Yılmaz, senin kendisine ve partisine oy vermediğini bilmesine karşın seni Mısır'a gönderip okumanı sağladı. Bu doğru değil midir?

RİZE'YE SOKULMAYAN TEK VEKİL SENSİN

Hasan Bey nafile kendine arkadaş arama. Rize’nin siyasi tarihinde milletvekilliği yaptığı iline giremeyen tek milletvekili sensin. İftiralarla yalan yanlış beyanlarla ölmüş Rizeli eski Başbakanımızı suçlayarak hiçbir yere varamazsın.

Üstelik milletvekilliği yapmış bir imam olarak sana yakışmıyor. Senin tutarsız, mantıksız davranışlarını ve Sn.Mesut Yılmaz'a karşı kinini, nefretini, yalan yanlış uydurma söylemlerini kınıyorum."

mesutyılmazahmetkabil