Önce İnsan Sonra Haber

Karayılan ölmüş olabilir...

5 PKK'lı kesın ımha edildi..Murat Karayılan veya Cemil Bayık ikisinden biri kesin etkisz hale getirldi.

Gündem 11 Ağustos 2020 Salı / 1 ay önce
Karayılan ölmüş olabilir...

Ekleyen: Kozmiktürk

YİĞİT KÖYMEN yazdı...
Kozmiktürk-Özel

Kuzey Irak Dün gece Hakurk.Soran bölgesinde PKK ile Irak ordusu arasında çatışma yaşandı. Bugün Iraklı ve PKK'lı komutanlar uzlaşma için Sidekan'da toplandı. TSK SİHA'ları toplanan 2 aracı vurdu.

Van'daki SİHA merkezine ait T33 kuyruk numaralı SİHA vuruşu gerçekleştirdi. Hava harekatı sonucu Iraklı 2 Tuğgeneral ve sözde PKK komutanları öldü.... 2 numara olup olmadığı değerlendiriliyor.... IRAK 2. Sınır Tugayı Komutanı ve 2. Tümen Komutanlığı'na bağlı 3. Birlik komutanı da öldü...5 PKK'lı kesın ımha edildi..Murat Karayılan veya Cemil Bayık ikisinden biri kesin etkisz hale getirldi. Cemil Bayık'in adamı Rıza zaten Kandil de imha edilmişti. 2 numara kesin Karayılan,.Bayık değil.. Bayık terör örgütünde bir numara..

Murat Karayılan diğer üst düzey örgüt mensuplarına nazaran biraz daha ılımlı bir yapıya sahip.

DAĞDA GİZLİ YERİ VAR

Karargah ve özel işlerinde kullanılmak üzere iki ayrı yeri vardır. Ama yerini yakın korumalarından ve üst düzey örgüt mensuplarından başka kimse bilmez. KCK Yürütme Konseyi Murat Karayılan olduğu halde pratikte en üstte Cuma (K) Cemil Bayık yer alıyor.

BAHOZ SATRANÇ USTASI

Bahoz Erdal (K) Fehman Hüseyin ideolojik yönü çok zayıf. Sürekli savaş yanlısı bir tutum takınır. HPG mensuplarınca çok sevilen biri. İyi bir satranç oyuncusu. Zap ile Haftanin bölgelerinde kalıyor.

ÖRGÜTÜN BEYNİ KALKAN

Duran Kalkan'ın ideolojik yönü çok kuvvetli. Örgütün ideolojik beynidir. Kürtçe'yi anlıyor fakat konuşamıyor. Sürekli örgütün kamplarını gezer. Örgüt mensuplarına ideolojik eğitim verir ve örgüt mensuplarıyla iç içedir.

Cemil Bayık örgütün her alanına müdahale eder. Her zaman savaştan yana tavır alır ve örgüte çok bağlı biridir. 

Korumalarını özel kuvvetten kendisi seçer. Seçtiği kişilerden bir bölük yakın korumalığını, bir bölük de çevre korumalığını yapar.

Belinden rahatsız olduğu için çok fazla yürümez. Bu yüzden sürekli ilaç kullandığını ve yakın korumaları arasında bir tane doktorun olduğunu biliyorum. Bu doktor sürekli Cemil Bayık'ın yanında.

Sofi Nurettin (K) her ne kadar HPG komutanı olarak görünse de pratikte Fehman Hüseyin HPG'nin komutanıdır. Kadına düşkünlüğüyle bilinir.

Mustafa Karasu örgütün basın ve yayın sorumlusudur. Bünyesi çok zayıftır, sürekli olarak hastalanır.

Fuat (K) Ali Haydar Kaytan her ne kadar örgütün üst düzey sorumlusu olarak görünse de örgüt içerisinde aktif bir insan değildir. Xınere alanında kalır ve sağlık sorunları olduğu için fazla gezmez.

muratkarayılancemilbayıkoperasyon