Önce İnsan Sonra Haber

Kılıçdaroğlu'nun KKTC ziyaretinde gözlerden kaçan ayrıntı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KKTC temasları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Ersin tatar tarafından kabul edildi.

Gündem 11 Haziran 2021 Cuma / 3 ay önce
Kılıçdaroğlu'nun KKTC ziyaretinde gözlerden kaçan ayrıntı

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Özel

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, temaslarda bulunmak üzere KKTC'de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ağırladı.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Fazıl Küçük ve KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın anıt mezarlarını da ziyaret etti. 

Kılıçdaroğlu'na ziyaretinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş eşlik etti.

Kılıçdaroğlu'nun KKTC programında başbakan ve muhalefet liderinin yanı sıra eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşme de vardı. Ancak planlanan buluşmaya kısa zaman kala iptal kararı alındı.

Kılıçdaroğlu'nun görev yaptığı dönemde Türkiye düşmanlığı yapan Akıncı ile görüşmeyi iptal etmesinin nedeni ortaya çıktı. Kozmiktürk'ün edindiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Akıncı ile görüşmasının yanlış anlaşılacağı ve isabetli bir karar olmayacağı yönünde uyarıldı. Yapılan uyareıları dikkate alan CHP Lideri'de "uçuşumuz erkene alındı" mazeretini ileterek bu görüşmeyi iptal etti.

Kılıçdaroğlu'nun bu değişikliği yaparak Akıncı'yla buluşmaması takdir topladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlukktctatarakıncı