Önce İnsan Sonra Haber

Muharrem 'ince ince' geliyor...

Beyaz peynirin kilosu olmuş 60 Lira, Erdoğan gıda ürünlerinin fiyatının düşürülmesi 'talimatı'nı veriyor...

Gündem 31 Ocak 2021 Pazar / 3 ay önce
Muharrem 'ince ince' geliyor...

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Memleket Hareketi ile yollara düşen Muharrem İnce hızını artırıyor. hareketini partileştireceği belirtilen İnce yaşanan gelişmelerle 'iddialı bir oluşum' ortaya çıkaracağının işaretlerini verdi.

Antalya'nın İbradı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini ve Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacağını açıklamıştı. Küçükkuru, CHP'den aday olduğunu ancak ülke hedeflerine Muharrem İnce ile ulaşabileceğini düşündüğü için partisinden istifa ettiğini belirtmişti. 

Son olarak CHP'den istifa eden 3 milletvekilinin hareketine katılacağı konuşulan İnce istifa ve iddialarla ilgili, "Birileri mesajlarla ikna etmeye çalıştığı milletvekillerine 'istifalar Saray operasyonu' diyor. Kendi acizlik ve ilkesizliklerini Saraya bağlayan muhalefetle kendi beceriksizliğini 'dış güçler'e bağlayan iktidar aynı yolun yolcusudur" diye tepki gösterdi.

Muharrem İnce sosyal medyada ekonomi ve halkın sıkıntıları eksenli eleştirilerde de bulunuyor. İşte o mesajlardan bzıları:

*Deprem vergilerinin hesabını vermeye zamanları yok ama deprem vergilerini kararnameyle arttırmayı biliyorlar. Yol yaptık dediler, hesap vermekten kaçıyorlar. Depremin vergisini ödüyoruz ama depreme hazırlık yok! Bu da mı market lobisinin işi? Yoksa bu faiz lobisinin işi mi?

*Beyaz peynirin kilosu olmuş 60 Lira, Erdoğan gıda ürünlerinin fiyatının düşürülmesi "talimatı"nı veriyor. "Eyy Erdoğan!" lafla peynir gemisi yürümüyor hala anlamadın mı?

*Fizik tedavi teknikerliği yılda ortalama 6 bin mezun veriyor. Atama bekleyen 30 bin kişiye karşılık bu yıl sadece 50 kişilik kadro açıldı. Fizik tedaviye her yaştan insan tarafından ihtiyaç duyulmaktadır. Atama bekleyen fizik tedavi teknikerlerinin mağduriyeti giderilmelidir.

muharreminceistifalarchpekonomi