Önce İnsan Sonra Haber

Peker'den AKP'lilere: Kaybettiğinizde tıpış tıpış gideceksiniz

Uzun zamandır İçişleri Bakanı Süleyman Süleyman Soylu'yu hedef alan Sedat Peker, dün uzun bir aradan sonra AKP'yi hedef aldı.

Gündem 15 Temmuz 2021 Perşembe / 2 ay önce
Peker'den AKP'lilere: Kaybettiğinizde tıpış tıpış gideceksiniz

Ekleyen: Kozmiktürk

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker, uzun bir aradan sonra AKP'yi hedef aldı. Sedat Peker, iktidara yönelik "Seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gideceksiniz" ifadesini kullandı.

Sedat Peker'in iddiaları konuşulmaya devam ediyor. 

Uzun zamandır İçişleri Bakanı Süleyman Süleyman Soylu'yu hedef alan Sedat Peker, dün uzun bir aradan sonra AKP'yi hedef aldı.

ERDOĞAN'A "HELALLEŞME" VİDEOSU

Güvenlik gerekçesiyle olduğunu öne sürerek 9. videosunun ardından videolara ara veren Peker 8. videosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "Bir dahaki videoda konuşacağız Tayyip abi, beraber baş başa, abi-kardeş. Açık delillerle, bilinmeyen delillerle anlatımlarımı doğrulayacağım. Helalleşeceğiz abi. Ben ajan değilim. Bunu tüm dünyaya göstereceğim" ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN BİDEN GÖRÜŞMESİ'NDE ARA VERMİŞTİ

"Fırtınalarda Büyüyen Fidanlar Rüzgarlarla Yıkılmazlar" başlığı ile yayınladığı 8’inci videosunda ilk kez doğrudan Erdoğan’ı hedef alan Peker önce ABD Başkanı Joe Biden ile Erdoğan görüşmesi sebebiyle, daha sonra da BAE'den geldiğini öne sürdüğü suikast şüphesi ile ara vermişti.

İKTİDARI HEDEF ALDI

Peker uzun bir aradan sonra dün doğrudan AKP'yi ve hükümeti hedef aldı ve "Seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gideceksiniz" yorumunda bulundu. 

Peker dünkü mesajlarında Bakan Soylu'nun kendisine polis koruması verdiğini öne sürerek "Beni dört beş sene evvelki çocukça şeylerle suçluyorsun. Sen bana polis korumasını veren kişi değil misin? Eğer suç işlediysem bunları senin beni koruman sayesinde işledim" yorumunda bulundu. 

“TIPIŞ TIPIŞ GİDECEKSİNİZ”

Kayıt dışı silahlarla ilgili iddialarınını sürdüren Peker "Benim kayıt dışı silahların dağılımını anlatmamdan sonra bu işi nasıl kâra çeviririz diye plan yapıp, gri propaganda tekniklerine başvurup halkın beynine 'Bunlar seçimle de gitmez' algısını yerleştiriyorsunuz" iddiasında bulundu.

"İskitlere, Sakalara kadar kökleri uzanan 5 bin senelik Türk Milletini hiç tanımamışsın. Binlerce senelik geleneği olan Türk devletini de maalesef ki tanımamışsın" ifadeleriyle Bakan Soylu'ya yüklenen Peker AKP hükümeti için şunları yazdı: 

"Seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gideceksiniz. Daha önce söylediğim şeyi bir daha söylüyorum: Allah değilsiniz, devlet değilsiniz. Seçimi kazandığınız için ülkeyi yöneten bir hükümetsiniz. Daha önceki birçok hükümet gibi sizler gelirsiniz sonra da gidersiniz. Asıl olan Millettir, Devlettir" 

BAKAN SOYLU'YA SERT İTHAMLAR

Yurt dışında kaçmasını sağlayanın Bakan Soylu olduğunu öne süren Peker "Yaptığın tüm suçların yanında bana bilgi sızdırdığın için, yurtdışına kaçmamı sağladığın için zaten yüce divana kesin gideceksin. Senin Habertürk’teki röportajın, benim Reşat Fazlıoğlu ile yaptığım telefon konuşması, bir de o zamanki HTS kayıtları çıktığı zaman dosya tamamlanmış olacak" diye yazdı. (Yeniçağ)

sedatpekerseçim