Önce İnsan Sonra Haber

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı!

Okullar, Türkiye genelinde okul öncesi ilkokullarda 8. ve 12 sınıflarda açılacak.

Gündem 1 Mart 2021 Pazartesi / 2 ay önce
Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı!

Ekleyen: Kozmiktürk

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İşte normalleşme kararları

“3 Kasım 2002 seçimleri ile millete rağmen iktidar olmanın kapısı bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Maalesef bu güne kadar yeni ve sivil bir anayasa hedefine ulaşamadık inşallah bu defa bunu başaracağız. Kendi çalışmalarımıza başladık.

(Yeni anayasa) Kimse bu yolda bizimle beraber yürümese bile Cumhur İttifakı ile inşallah milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız. Türkiye salgın sonrası dönemin dünyada yükselen yıldızı olacaktır. Bakanlarımızdan zorunlu olmadıkça kendilerine ayrılan bütçeyi aşmamalarını hatta tasarruf etmelerini istiyoruz.

9 milyonu bulan aşılama sayısı ile Türkiye, dünyada ilk 5 ülke arasında yer almaktadır. Yeni kontrollü normalleşme dönemine başlıyoruz. Okullar, Türkiye genelinde okul öncesi ilkokullarda 8. ve 12 sınıflarda açılacak. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı. 

Ülkemizin tamamında akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha Pazar günü devam edecek."

DHA

erdoğannormalleşmesokağaçıkmayasakları