Önce İnsan Sonra Haber

Yerli işbirlikçiler düşman ağzıyla konuşuyor...

Bağımsız Türkiye’ye karşı emperyal güçler ve taşeronları tarafından siyasi ve ekonomik operasyonlar yapılmaktadır.

Gündem 6 Mayıs 2021 Perşembe / 1 ay önce
Yerli işbirlikçiler düşman ağzıyla konuşuyor...

Ekleyen: Kozmiktürk

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP’nin hazırladığı 100 maddelik Anayasa tasarısı üzerine yapılan tartışmalara ilişkin, “Milli çıkarlarına sahip çıkan bağımsız Türkiye’ye karşı emperyal güçler ve taşeronları tarafından siyasi ve ekonomik operasyonlar yapılmaktadır. Ne acıdır ki yerli işbirlikçileri de Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşarak bu operasyonların taşeronluğunu yapmaktadır” dedi.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP’nin hazırladığı 100 maddelik Anayasa tasarısı üzerine yapılan tartışmalara ve getirilen eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın “memleket masası” söylemini anımsatarak, “Sizinki memleket değil, ihanet masasıdır” diyen Akçay, şunları söyledi:

“Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli her vesileyle; Türkiye’mizin sivil nitelikli, geniş katılımlı, her toplum kesimini içine alacak, tüm düşünce ve eğilimleri kapsayacak yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu dile getirmiş, partimizin bu konuda çalışmalar yaptığını ifade etmiştir. Liderimiz “Yıllardır anayasa çalışmaları yapıldığını, fakat yeni bir anayasa yapılamadığını, siyasi partilerin “yeni anayasa istiyoruz” söylemini bir kenara bırakıp, “Nasıl bir anayasa” istediklerini somut bir teklif halinde ortaya koymaları gerektiğini” ifade etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleri ve kurucu felsefesi doğrultusunda “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Maddelik Yeni Anayasa” önerisi hazırladığını açıklamıştır.

MHP’nin hazırladığı anayasa önerisinde, mevcut anayasada yer alan devletin genel esasları, devletin şekli ve nitelikleri birinci maddede ele alınarak aynen korunmuş, maddenin son fıkrasına “Bu madde değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez” ibaresi eklenmiştir. MHP’nin anayasa çalışmasını peşinen reddettiklerini söyleyen İP’li Lütfü Türkkan, Ak Parti Grup Başkanı Sayın Naci Bostancı’nın açıklamasını çarpıtarak fitne çıkarabileceğini sanıyor. Siyaseti çıkar ilişkisi olarak görenlerin Cumhur İttifakı’nı anlamaya siyasi erdemleri yetmez.”

“ANAYASA ÖNERİMİZİ PEŞİNEN REDDETMESİ BİZİ ŞAŞIRTMAMIŞTIR”

MHP’nin hazırladığı Anayasa taslağından nesinden rahatsız olunduğunu soran Akçay, şunları söyledi:

“CHP ve HDP ile Türkiye’nin üniter yapısını bölmeye yönelik gizli anayasa çalışması yapan, anayasadan; “Dili Türkçedir”, “Atatürk”, “Türk” ve “Türk Milleti” ibarelerini çıkarmaya çalışan İP’in, anayasa önerimizi peşinen reddetmesi bizi şaşırtmamıştır. Kılıçdaroğlu’nun “Anayasa’nın ilk üç maddesi değiştirilmeli, anayasadan Türk kelimesi çıkarılmalı” sözünden ve pkk’nın siyasi ayağı HDP ile hazırladıkları ihanet anayasasından rahatsız olmayan İP’li Türkan MHP’nin anayasa önerisinden neden rahatsız olmaktadır?

İP’li Türkkan, MHP’nin anayasa önerisinin nesinden rahatsızdır? Zillet İttifakı gibi gizli çalışma yapılmamasından mı?  Teklifimizin milletimizle açıkça paylaşılmasından mı? Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleri ve kurucu felsefesine sahip çıkmasından mı rahatsız oldunuz? Anayasanın birinci kısmındaki Devletin genel esasları; devletin şekli, nitelikleri, bütünlüğü, resmi dili, bayrağı, milli marşı, başkenti, devletin temel amaç ve görevlerinin aynı kalmasına mı karşısınız? Bunların değiştirilmesinin teklif edilememesinden mi rahatsız oluyorsunuz?”

“SİZİNKİ MEMLEKET MASASI DEĞİL, İHANET MASASIDIR”

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın “memleket masası” söylemini ikiyüzlülük olarak niteleyen Akçay, şunları ifade etti:

“İP’li Türkkan MHP’nin anayasa teklifinin sadece gündem değiştirmek için hazırlandığını söylüyor, sonra da “Biz memleket masası teklifi yapmıştık, yeniliyoruz. Gelin bu meseleleri (anayasa) memleket masasında konuşalım” diyor. Bu ne samimiyetsizliktir. Bu ne ikiyüzlülüktür. Sizin bu çürük masanızda HDP, CHP ve SP ile neler konuştuğunuzu, hangi pazarlıkları yaptığınızı çok iyi biliyoruz. Sizinki memleket masası değil, ihanet masasıdır. Kapalı kapılar ardında anayasa çalışması yapanlar açığa düştüler. Peşin peşin karşı çıkıyorlar. Nasıl bir anayasa istediklerini somut olarak ortaya getiremiyorlar ve getiremeyecekler. Çünkü bunların Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleri ve kurucu felsefesiyle sorunları var. Milli çıkarlarına sahip çıkan bağımsız Türkiye’ye karşı emperyal güçler ve taşeronları tarafından siyasi ve ekonomik operasyonlar yapılmaktadır. Ne acıdır ki yerli işbirlikçileri de Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşarak bu operasyonların taşeronluğunu yapmaktadır.”

“MİLLİ MESELELERE BAKIŞ AÇISINDAN İP İLE HDP ARASINDA HİÇBİR FARK YOKTUR”

Erkan Akçay, iktidarın dış politikasını eleştiren Lütfü Türkkan’ın sözlerine şöyle yanıt verdi:

“Milli siyaset anlayışından nasibini almadığı anlaşılan İP’li Türkkan “Türkiye dış politikada şamar oğlanına döndü, ABD başkanı bu zamana kadar iyi yönetilen sözde ermeni soykırımını tanıdı.” demiş. ABD başkanı Biden’ın sözde ermeni soykırımı iftirası üzerinden bile hükümeti eleştirmeye kalkışan Kılıçdaroğlu ve İP başkanı Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni soykırımla suçlayan HDP’ye ağzını dahi açamamıştır. Çünkü HDP’ye seçimlerin diyet borcunu ödüyorlar.  Dün, “İYİ Parti’yi, CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum.” diyen İP başkanı bugün CHP’nin hegemonyası altında HDP’nin kuyruğunda sürüklenmektedir. Türkiye’nin milli meselelerine bakış açısından İP ile HDP arasında hiçbir fark yoktur. Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarına ilk karşı çıkan, Mavi Vatan’daki haklarımız için Libya ile yapılan anlaşmaya karşı çıkan İP, hemen her konuda HDP ile ağız ve işbirliği yapmaktadır. “Ağababa”dan bahseden Lütfü Türkkan’a sormak gerekir: Fetö elebaşlarını övmek, fetö’cü hainleri savunmak, fetö’nün bankaları önünde destek eylemi yapmak, hastanedeki teröristi ziyaret etmek için hangi ağababandan talimat aldın? Siyasi erdemden nasibini almadığı anlaşılan İP’li Türkkan “5-6 bakanlık verilirse fedakârlık yaparız” diyerek siyasi çıkar ve koltuk için her şeyden vazgeçebileceklerini ortaya koymuştur.”

“ANAYASA ÇALIŞMASI YAPMAK; ORMAN ARAZİSİNDE KAÇAK İNŞAAT YAPMAYA BENZEMEZ”

İYİ Partili Türkkan’ın “Ayçiçek yağı yok ama aya gidiyoruz” sözlerine yanıt veren Akçay, şunları dile getirdi:

 “Lütfü Türkkan, Türkiye’nin Milli uzay Programı’na ilişkin, “Ayçiçeği yağı yok ama aya gidiyoruz” açıklaması yaparak yağ fiyatları üzerinden spekülasyon yapmıştır. Yağ fabrikatörü ve yağ tüccarı Lütfü Türkkan’ın bu açıklaması yağ fiyatları üzerinden spekülasyon yapmaktır, karaborsacılıktır. Sırça köşklerde oturup garip gureba edebiyatı yaparak kul hakkından bahsederken diğer taraftan vergi kaçırarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler hangi yüzle konuşuyorlar! Anayasa çalışması yapmak; Fetö elebaşlarını övmeye, teröristlere destek vermeye benzemez! Yağ spekülatörlüğü yapmaya benzemez! Orman arazisinde kaçak inşaat yapmaya benzemez! Vergi kaçırmaya benzemez! Herkes işini yapsın Lütfü Türkkan!” (Ankahaber)

erkanakçayanayasa