Önce İnsan Sonra Haber

Sahrap Soysal festivalde

Türk yemek uzmanı ve yazar Sahrap Soysal, 10 Kasım 1959 Gümüşhane doğumlu.

Magazin 2 Kasım 2020 Pazartesi / 4 hafta önce
Sahrap Soysal festivalde

Ekleyen: Kozmiktürk

Yemek konusunda uzman isim Sahrap Soysal, Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne katılmak üzere geçtiğimiz hafta sonu Hatay'daydı.

Cuma günkü festival açılışına protokol ile birlikte katılan ünlü yemek uzmanı Sahrap Soysal’a, festivale renk katması dolayısıyla Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi plaket verdi, zeytin ile zeytinyağı hediye etti.

Antakya Gazetesi'nden Selvi Günay'ın aktardığına göre Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Festival’in Hatay dışından tek konuğu olan Sahrap Soysal’ın katılımı ile ilgili şunları söyledi:

“Zeytin diyarı Altınözü ilçemizde düzenlenen 4. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne katılarak bizleri onurlandıran Türk Yemek Uzmanı ve Yazar Sahrap Soysal’ı, Kaymakamımız Sayın Bülent Uygur ile birlikte belediye hizmet binamızda misafir ettik.”

Türk yemek uzmanı ve yazar Sahrap Soysal, 10 Kasım 1959 Gümüşhane doğumlu. 1983’te ODTÜ-Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar çeşitli sektörlerde yöneticilik yaptı. Bir dönem Kanal D’de “Mutfakta Keyif” adlı programı sundu.