Önce İnsan Sonra Haber

Aşı karşıtı gazeteci Covid kurbanı oldu

Denizli'de yerel bir internet sitesinin kurucusu olan gazeteci Erol Kes, yaklaşık 2 hafta önce boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle Denizli Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Sağlık 20 Eylül 2021 Pazartesi / 4 hafta önce
Aşı karşıtı gazeteci Covid kurbanı oldu

Ekleyen: Kozmiktürk

Denizli'de gazeteci Erol Kes (56), koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Kes'in aşı karşıtı olduğu, yakınlarının ısrarına rağmen kararından vazgeçmediği belirtildi.

Denizli'de yerel bir internet sitesinin kurucusu olan gazeteci Erol Kes, yaklaşık 2 hafta önce boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle Denizli Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Testler sonucu Kes'e koronavirüs teşhisi konuldu. Evinde karantinaya giren Kes, fenalaşması üzerine Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Burada tedavi altına alınan Kes, durumunun ağırlaşması nedeniyle 12 Eylül'de entübe edildi. Evli ve 2 çocuk babası Kes, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Kes'in aşı karşıtı olduğu, yakınlarının ısrarına rağmen kararından vazgeçmediği belirtildi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada da "Koronavirüs nedeniyle tedavi gören meslektaşımız Erol Kes'in vefat haberini aldık. Başımız sağ olsun. Ailesine yakınlarına ve sevenlerine sabırlar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Kes'in cenazesi, bugün öğle vakti Asri Mezarlık Camii'nde kılınacak namazın ardından Çakmak Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde restoran işleten 38 yaşındaki Onur Öztürk Hacıosmanoğlu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Yakın çevresine daha önce aşı için “Bunlar tuzak” diyen ve aşı olmayı reddeden Hacıosmanoğlu, ölmeden önce sosyal medya hesabından “Aşınızı mutlaka yaptırın” mesajı paylaştı.

Çorlu'da yaşayan Onur Öztürk Hacıosmanoğlu, Covid-19 tedavisi gördüğü Çorlu Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. İki çocuk babası Hacıosmanoğlu'nun, Covid-19’a yakalanmadan önce yakın çevresine aşı ile ilgili “Bunlar tuzak. Bunlara inanmayın. Maske de aşı da yalan” dediği ve aşı olmadığı öğrenildi.

Hacıosmanoğlu, hastanede tedavi görürken 5 Eylül tarihinde sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında ise aşı çağrısı yaptı. Hacıosmanoğlu, mesajında, “Arkadaşlar aşınızı mutlaka yaptırın. Beş gündür ölmekten beter durumdayım ve hastanede tedavim devam ediyor. Her an ölmek gibi bir şey bu lanet virüs. Kendinizi, ailenizi düşünün ve bir dakika bile kaybetmeden aşı randevusu alın. Çok zor bir illet. Her an acı çekerek ölüp ölüp diriliyorsunuz. Bir de yoğun bakımdakiler; boğazları delineneler mi istersin, her şey çok kötü çok. Hemen aşı yaptırın. Gelip sizi bulacak aksi halde, vakalar zaten zirvede sıra sizde” dedi.

Hacıosmanoğlu’nun cenazesi, öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Çorlu'da toprağa verilecek.

DHA