Önce İnsan Sonra Haber

Ali Koç o gazeteciyi fena sıkıştırdı

Burada da ben bir fırsatı size vermek istiyorum. Çünkü ismini dahi telaffuz etmek istemediğimiz savcıları Türk futbolunun kurtarıcısı olarak ilan ediyorsunuz.

Spor 2 Temmuz 2020 Perşembe / 1 ay önce
Ali Koç o gazeteciyi fena sıkıştırdı

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dün gece katıldığı canlı yayında Serdar Ali Çelikler’e “Mehmet Berk ve Zekeriya Öz futbolun efsaneleri olabilir” yazısını hatırlattı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Habertürk’te yayınlanan “Türkiye’nin Nabzı” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ali Koç, Serdar Ali Çeliker’in 8 Temmuz 2011 tarihli yazısına atıfta bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, HaberTürk’te katıldığı canlı yayında Serdar Ali Çelikler’in 3 Temmuz şike davasına yönelik 8 Temmuz 2011 tarihli “Mehmet Berk ve Zekeriya Öz futbolun efsaneleri olabilir” yazısına hatırlatmada bulunarak, “3 Temmuz’da Serdar Ali Bey’in bazı görüşleri oldu. Köprünün altından çok sular aktı. Nasıl herkesin düzeltme fırsatı olabilir. Burada da ben bir fırsatı size vermek istiyorum. Çünkü ismini dahi telaffuz etmek istemediğimiz savcıları Türk futbolunun kurtarıcısı olarak ilan ediyorsunuz. Bunun bir temizlik olduğu yönünde söylemler. Şu an 9 sene olacak, bir pişmanlık var mı?” diye sordu. Serdar Ali Çelikler ise “Bunun bir operasyon olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘YAZDIĞIM HER YAZININ ARKASINDAYIM’

Ali Koç, 3 Temmuz konusunda Fenerbahçelilerle helalleşmesini istediği Serdar Ali Çelikler, “Yazdığım her yazının arkasındayım. O gün 11 takımla ilgili bir operasyondu. Daha sonra bu iş önce 3’e sonra 2’ye sonra bire inince iş belli oldu” diye konuştu.

Ali Koç şunları söyledi:

"Futbolda ilk sezon başımıza ne gelebilecekse geldi. Pek çok hatalarımız oldu, başarısız bir sezondu. İkinci sezona iyi başladık, iyi de bir planlama yaptık. İkinci yarının ikinci haftasına kadar, Başakşehir’i yendikten sonra ne olduysa 7 haftada, tarihimizde ender rastlanacak bir döneme girdik. 7 haftada 21 puanın 18’ini kaybettik ve yarışın dışında kaldık. Bunun nedenleri var. Bizden kaynaklı nedenler var, eskiden gelen nedenler var, dışarıdan kaynaklanan nedenler var. 

Mesut Özil'i Acun çıkardı galiba. Ona sormak lazım. Mesut Özil, çok iyi bir Fenerbahçeli'yse sembolik bir rakama gelmek isterse olur tabii ki. 12 milyon euro net para alıyor. Haydi indirim yaptı, 6 yaptı, 4 yaptı. Yok bu paralar artık. Bu sene Adidas'la son senemiz, teklifler var, nihai kararımızı vereceğiz.

Emre Belözoğlu benim için önemli bir kişilik. Müthiş bir Fenerbahçe aidiyet duygusu var. Lider, bu devirde arma için oynayan futbolcu sayısı azaldı. Luiz Gustavo zannedersiniz ki Kadıköy’de doğmuş büyümüş. Bu futbolculardan da az kaldı. Bize teklif edildiğinde aklımızın ucundan geçmemişti. Almamızın en önemli nedeni karakteriydi. Emre lider bir karakter, zeki, çalışkan. Dolayısıyla Fenerbahçe’nin futbol aklında önemli rolü olacak. Sezon sonunda karar vereceğiz."

alikoçfetöserdarçeliker