Önce İnsan Sonra Haber

Bana yapılan teklif değil hakaret

Sözleşmesi ile ilgili gelen soru hakkında çarpıcı cevaplar veren Sumudica, kendisine yapılan yeni teklifin hakaret olduğunu belirtti.

Spor 9 Ocak 2021 Cumartesi / 2 hafta önce
Bana yapılan teklif değil hakaret

Ekleyen: Kozmiktürk

Sivasspor'a 2-1 yenilen Gaziantep FK'de teknik direktör Marius Sumudica maç sonrası sözleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. "Size maaş indirimi teklifi gelse kabul eder miydiniz? Eşimi arayacağım ve bana para göndermesini söyleyeceğim" diyen Sumudica'ya başkan Mehmet Büyükekşi "Sumudica'ya 1,2 milyon euro ödüyoruz ama şu an primlerle 1 milyon 900 bin euro istiyor. Fatih Terim de dahil bunu Türkiye'de hangi hoca alıyor?" cevabını verdi.

Kulüp ile görüşme gerçekleştiğini ancak başkan Mehmet Büyükekşi'nin kendisine yaptığı yeni teklifin hakaret olduğunu söyleyen Sumudica, 'Ben oyunculara cebimden 80 bin euro prim verdim. Başkan 'neden kulübe de vermiyorsun' dedi. Bunu doğru bulmuyorum." ifadelerini kullandı.

Gaziantep FK'da Sumudica'nın yeni sözleşmesi gündemde... Sivasspor ile oynanan ve sahadan mağlup ayrılan kırmızı siyahlılarda teknik patron Sumudica, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sözleşmesi ile ilgili gelen soru hakkında çarpıcı cevaplar veren Sumudica, kendisine yapılan yeni teklifin hakaret olduğunu belirtti.

İşte Sumudica'nın açıklamaları:

Maçtan önce herkesin maça konsantre olması gerekirken, kulübümün bana daha iyi bir ücretle yeni bir kontrat teklif ettiği söylendi ama bu doğru değil. Başkanla dün bir toplantı yaptık. Maaşımda %10 indirim istedi. Bunu kabul edemeyeceğim.

Oyuncularıma cebimden 80 bin € prim dağıttım. Bunu memnuniyetle verdim. Başkan 'oyunculara veriyorsun da kulüp için neden vermiyorsun?' dedi. Sonra odama geldiler ve 80 bin € fazla teklif ettiler. Bu 80 bin €'yu 8 kişiye bölmemi istediler. Maaşım 600 bin €. 

Bana yapılan teklif hakaretti. Bir başkanın 'Oyunculara para veriyorsun, kulübe de ver' lafını doğru bulmuyorum. Arabistan'dan gelen teklifi reddettim. Eşimi arayacağım ve para göndermesini isteyeceğim. Kulübe yardım edeceğim.(Fanatik)

Gaziantep FK Sumudicateklifyönetim