Önce İnsan Sonra Haber

Fenerbahçe'de FETÖ kumpasına karşı zafer, Başkanlar hesap soracak...

Ali Koç: Kurguladıkları, iğrenç emellerine hizmet etmek için, bu ülkeyi yeniden dizayn etmek için, aldıkları güçle bu ülkenin kılcal damarlarına sirayet ederek ülkemize çok büyük zararlar verdiler. Aziz Yıldırım: Fetullahçı Terör Örgütü, sadece Fenerbahçe'ye, bize değil bu ülkeye, Cumhuriyet'e savaş açtı.

Spor 4 Haziran 2021 Cuma / 1 hafta önce
Fenerbahçe'de FETÖ kumpasına karşı zafer, Başkanlar hesap soracak...

Ekleyen: Kozmiktürk

İstanbul 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), Futbolda Sözde Şike soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan davada kararlar açıklandı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, mahkeme çıkışında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Ali Koç yaptığı açıklamada "Her zaman başımız dik, alnımız açık. Üzülerek söylüyorum... Fenerbahçe için tarihi bir gün. Keşke böyle günler yaşamasaydık." ifadelerini kullandı.

Futbolda şike kumpası davasında eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, 1406 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Futbolda şike soruşturmasını ilk başlatan polis, Ahmet Kalender'e en az 588 yıl hapis cezası verildi. FETÖ'nün futbolda şike soruşturma sürecini başlattığı iddiasıyla yargılanan eski polis memuru Lokman Yanık, 161 yıl 8 ay hapse mahkum edildi. FETÖ'nün futbolda şike soruşturmasında dönemin İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, 1972 yıl 10 ay hapisle cezalandırıldı.

Kararın ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Fanatik'in aktardığı Ali Koç'un açıklamaları şu şekilde:

"Her zaman başımız dik, alnımız açık. Üzülerek söylüyorum... Fenerbahçe için tarihi bir gün. Keşke böyle günler yaşamasaydık."

"Fenerbahçe'nin bir pazar sabahı başlayan ve bugüne kadar maddi manevi çok büyük zararlara uğratan bu davada, çok önemli bir dönüm noktasına geldik. Hukuken henüz bitmedi. Hukuki sonuçlar ne olursa olsun, Fenerbahçe'ye yaşatılanlar, Fenerbahçe'nin ve milyonlarca taraftarının yaşadıkları, hiçbir hukuki sonuçla ölçülemez."

'Bu işin yan aktörleri de var'

"Bu işin yan aktörleri de var. Rüzgarın nereden estiğine bakarak, Fenerbahçe'yi medya aracılığıyla karalayan insanlarla da hesaplaşacağız. Kul hakkı yediler, iftira attılar. İnsanlar kanser oldu, intihar etti. Çocuklar utancından okula gidemedi."

"Kurguladıkları, iğrenç emellerine hizmet etmek için, bu ülkeyi yeniden dizayn etmek için, aldıkları güçle bu ülkenin kılcal damarlarına sirayet ederek ülkemize çok büyük zararlar verdiler. Biz bunlardan bir tanesiyiz. Allah, bugünleri Türkiye'ye bir kez daha göstermesin. Bu insanların bu kadar güç sahibi olmaları, devletin kılcal damarlarına sızarak istedikleri her şeyi yapacak hale gelmeleri... Nasıl müsaade izin verildiyse, bundan yeterince ders alınması lazım."

"Benim şahsen en çok hesaplaşmak istediğim kesim, rüzgarı arkasına alarak terör örgütünün en kuvvetli olduğu dönemlerde Fenerbahçe'ye her şekilde saldıran, iftira atan kişi ve kurumlardır."

'Çok kızgın ve kırgınız'

"Biz olalım, başkası olsun, Aziz Başkan da mücadelesini verdi, bu koltukta kim olursa olsun sonuna kadar gideceğiz. Biz mutlu değiliz. Zafer çığlıkları içerisinde değiliz. Çok kızgın ve kırgınız. Hakkımızı alana kadar da devam edecek"

AZİZ YILDIRIM'DAN DA AÇIKLAMA

FETÖ organizasyonu 'futbolda şike kumpası' davasında kararlar çıktı. Dönemin Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç 2 bin 412 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. Karar sonrası Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım konuştu.FETÖ'nün futbolda şike soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla süren, 88 sanığın yargılandığı davada karar verildi. 3 Temmuz 2011'de, Fenerbahçe 'nin o dönem başkanı olan Aziz Yıldırım, yöneticileri Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu gibi isimlere kumpas kuranlara binlerce yıl ceza verildi. Davanın öznesi ve Fenerbahçe'yi 20 yıl yöneten Aziz Yıldırım Sözcü'ye konuştu:

”YÜREKLİ 109 KİŞİ DİLEKÇE VERDİ”

“Şikede kumpas davasının açılmasını sağlayan ve ilk dilekçeyi veren Aziz Yıldırım ile yürekli 108 kişidir. Bu davanın açılmasını sağlayan yürekli emniyet mensuplarına, bu davayı açan savcıya ve karar veren mahkeme heyetine teşekkür ediyorum. Kumpas olduğunu kanıtlayan yüce Türk adaleti tarihi bir karar almıştır. Çünkü… Bu vatan hainlerinin aldığı cezaları Türk milleti vermiştir. Ergenekon, Balyoz, OdaTV, Cübbeli Ahmet, Casusluk kumpaslarını da başlatan bu cezaları alan hainlerdir! Bu yüzden, o kumpas davalarında acılar yaşayanlar için de verilen kararlar önemlidir. Bundan sonrası daha da önemli. Bize verilen beraat kararlarının Yargıtay'da onanmasını bekliyoruz.”

“KUMPASIN MEDYA AYAĞI DA VAR”

”Bitmedi… Kumpasın bir de medya ayağı var. Bizim savcılıkta bekleyen suç duyurularımız var! O dönem FETÖ'yle işbirliği yapan medyanın da soruşturulması gerekiyor. Davaların açılması şart. Fetullahçı Terör Örgütü, sadece Fenerbahçe'ye, bize değil bu ülkeye, Cumhuriyet'e savaş açtı. Bu karar, vatanımız için, Cumhuriyetimiz için de moral verici bir karardır!”

“FENERBAHÇELİLER GÖRSÜN”

”Unutmayın… Şikede kumpas davası benimle birlikte 109 yürekli arkadaşımın, korkmadan verdiği dilekçeyle açıldı. Bizlere dilekçe vermemiz için destek olan emniyet mensuplarını da unutmayacağız! Bütün Fenerbahçeliler görsün: Fenerbahçe'nin eski başkanı ve eski yöneticilerini iyi tanısınlar. Bu yürekli insanlara da selam olsun!”

alikoçazizyıldırım