Önce İnsan Sonra Haber

Fenerbahçe Erzurumspor'u yendi, Başkanlar ne dedi?

Alınan bu sonuçla Fenerbahçe puanını 35'e yükseltti. Erzurumspor ise 13 puanda kaldı.

Spor 11 Ocak 2021 Pazartesi / 2 hafta önce
Fenerbahçe Erzurumspor'u yendi, Başkanlar ne dedi?

Ekleyen: Kozmiktürk

Başakşehir, Kasımpaşa ve Alanyaspor galibiyetleriyle seri yakalayan Fenerbahçe, Süper Lig'in 18. haftasında Erzurumspor'a konuk oldu. Sarı Lacivertli ekip zorlu deplasmanda 3 puanı 3 golle almasını bildi ve galibiyet serisine devam etti. Alınan bu sonuçla Fenerbahçe lig lideri Beşiktaş ile puanını eşitledi. Sarı Lacivertliler'e galibiyet, getiren golleri Mert Hakan Yandaş, Pelkas ve Sinan Gümüş kaydetti.

Fenerbahçe, Süper Lig’in 18. haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a konuk oldu. Başakşehir, Kasımpaşa ve Alanyaspor galibiyetleriyle seri yakalayan Sarı Lacivertliler sahadan 3-0'lık galibiyetle ayrılırak zirveye ortak oldu. Fenerbahçe'ye galibiyet, getiren golleri Mert Hakan Yandaş, Pelkas ve Sinan Gümüş kaydetti. 

Alınan bu sonuçla Fenerbahçe puanını 35'e yükseltti. Erzurumspor ise 13 puanda kaldı.

ALİ KOÇ NE DEDİ?

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Erzurumspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Koç, yayıncı kuruluşta tezahürat olara verilen arka ses olayının bir hata değil bilerek olduğunu belirterek "Dün bizimle ilgili olmayan bir maçta tezahüratları biliyorsunuz. Saatine baksanız bile bilerek yapıldığı anlaşılıyor. Son derece ciddiyetsiz, saygısız bir durum. " dedi. Taraftarın bu konuyu sosyal medyada gündemde tutmasını da talep eden Koç tarihte görülmemiş bir boykot başlatabileceklerini söyleyerek, "Taraftarımız bu konuyu gündemde tutsun... Şu an bir dekoder kampanyasına gitmeyi düşünmüyoruz. Ancak böyle devam ederse, hayatlarında göremeyecekleri boykot kampanyası başlatırız. Ben şu ana kadar hep onların yanında oldum. 'Aynı gemideyiz. Onlar da para kazanacak, kazansın' dedim. Bu çözülmeyecekse Fenerbahçe'nin ne olduğunu görürler. Gösteririz. Hodri meydan... " ifadelerini kullandı.

ERZURUM BAŞKANI İNANÇLI

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün, Süper Lig'in 18'inci haftasında oynanan Fenerbahçe maçı sonrasında DHA'ya özel açıklamalarda bulundu. Düzgün, "İkinci yarıya en az 6-7 transfer yaparak başlayacağız. Bu ligde kalacağız, herkes emin olsun" dedi.

Erzurumspor Başkanı Düzgün, ligin ikinci yarısında taraftarlarına farklı bir takım izleteceklerini söylerken, "Ne söyleyeceğim bilmiyorum. Şanssızlığımızı kıramadık. Ülkemizin en iyi takımlarından birine karşı oynadık. İlk 45 dakikada Fenerbahçe'nin tek pozisyonu ve tek golü var. İlk defa bir maçın ilk yarısının sonuna 5 dakika eklendiğini gördüm. O golü yemeseydik sonucun daha değişik olacağını düşünüyorum. Orta sahada en iyi iki oyuncumuz sakatlandı. Henüz bilgi alamdık inşallah bir sıkıntı yoktur. İkinci yarı da malum. Hak edenin bir maç olmadı bence. Diğer maçlarımıza bakacağız. İkinci yarıya en az 6-7 transfer yaparak başlayacağız. Bu ligde kalacağız herkes emin olsun. Sezon başında yapılan yanlış işler ve yanlış kadro mühendisliğinin cezasını bizler, bu şehir çekiyor. Camiamız huzurlu olsun" şeklinde konuştu. 

Medyada Erzurum'un soğuk bir şehir olmasının sürekli gündeme gelmesini değerlendiren Düzgün, "Spor yorumcularına baktığımızda Erzurum soğuk yorumları yapıyor. 5-6 derecede futbol oynadık. Erzurum'un algısıyla oynamasınlar. Bu şehirde 1 milyon, bu bölgede 5 milyon kişi ülkenin ve şehrin bekçiliğini yapıyorken bu tarz şeylere gerek yok. Burada 90 dakikayı şikayet etmeye kimsenin hakkı yok. Erzurum güzel ve özel bir şehirdir. Selçuklu şehridir ve şehrimize sahip çıkalım" diye konuştu. /Fanatik)

Fenerbahçe Erzurumspor'