Türkiye uzun yıllardan beri kendisine yönelen ve arkasında devletlerin olduğu terör girişimlerini bugüne değin boşa çıkardı. Lakin emperyal projelerin hedefi olmaya devam ediyoruz…

Türkiye’nin hedefinde olduğu alçak projelere karşı mücadele verdiği şu andaki saha Suriye ve Doğu Akdeniz. Suriye’de bir yanda ABD korumasındaki PKK/YPG diğer yanda Ruslar ve rejim var. Ruslar Libya’da da karşımızdaki cephedeler.

33 Mehmetçiği kalleşçe şehit etmekten çekinmeyen Rusya ve rejim sadece Türkiye'ye değil kendi ülkelerinin çıkarlarına da kurşun sıktı. Türkiye, Rusya, İran, Irak, Suriye emperyal planların hedefinde. Birlikte olmak yerine dağınıklar. Ve bunu anlamak gerçekten zor!

 Türkiye’nin kendi milli imkanlarıyla geliştirdiği savaş teknolojisiyle saldırının hesabını sormasını şaşkınlıkla izlemişlerdir herhalde. Çok konuşulan hava koruması eksiğinin de Hisar A ve Hisar O’nun devreye girmesiyle aşacak olmamız da sevindirici. Umarım Hisar’ın alçak ve orta mesafesinden sonra uzun menzilli olanını da hızlıca yapabiliriz. Bu sayede hava savunmasında rahatlamış olacağız.

Ayrıca çok uzun menzilli füzelere ihtiyaç duyduğumuz da açık. İsrail’in bile elinde kıtalararası balistik füzeler, nükleer bomba varken, koca Türkiye’nin bunları yapamamış olması ciddi eksiklik. Balistik füze ve nükleer bombası da olsa Türkiye’nin caydırıcılığı tavan yapardı muhakkak. Keşke kimse yapmasa da bizde de olmasa...

Tabi Selçuk Bayraktar’ın öncülüğünde devletin desteği ile başlayan İHA teknolojisinin SİHA ile büyük bir ivme kazanarak dünyanın bu alandaki en güçlü iki ülkesinden biri olmamız takdire şayan. BMC’nin yaptığı kirpi araçlarının muharebe sahasında şarapnel parçalarıyla delinmesi, lastiklerinin harap olması da sorgulanması gereken olaydır. Uzun sakallı Ethem Bey bunların hesabını vermelidir.

İdlib’de Ruslar saygısız, dikte ettiren bir tavır takınmışlardı. Türkiye’nin 2 günde rejim unsurlarının askeri gücünün yüzde 10’unu imha etmesi onların da akıllarını başlarına toplamalarına yol açmıştır. Türkiye’yi Gürcistan’la, Ukrayna’yla karıştırmamaları gerektiğini görmüşlerdir umarım.

Aklı başında kimse savaş istememeli. Savaş felakettir. Kişisel olarak inanın bütün ülke insanlarına büyük sevgi ve saygı duyarım. Ama yöneticileri için aynı şeyleri söyleyemem. Yakın zamana kadar Putin için pozitif düşüncelerim vardı. Gelinen noktadaysa tepkiliyim, güvenmiyorum.

Rusların menfaati Türkiye ile çatışmaktan geçmiyor. Bunu anlamaları lazım. Eğer iki ülke kavga ederse bundan Türkiye’de Rusya’da kazançlı çıkmaz. Aksine Amerika, Avrupa, İsrail buna bayram eder. Eğer Putin İsrail’in adamıysa, Amerika ile perde gerisinde başka şeyler kotarıyorsa onu da Ruslar’ın düşünmesi lazım. Türkiye’yi hedef alan planlar gibi Rusya’yı da birkaç parçaya bölmeyi içeren planlar var. Rusların yapması gereken aslında Türkiye’nin mücadelesinde koşulsuz olarak destek vermek. Uzaktan gelip Türkiye’yi Suriye’den çıkmaya zorlamak değil. Suriye huzura kavuştuğunda zaten Türkiye gereğini yapar.

İdlib’de yükselen tansiyon göçmenlerle ilgili gündemi de ısıttı. Bunda Türkiye’nin gitmek isteyenleri tutmama tavrı etkili oldu. Bunu doğru bulmakla birlikte yöntemine itirazlarım var. Ben olsam kimselere haber vermeden, davul zurna çalmadan muhatapları tedbir alamadan bir gecede 1 milyon göçmeni Avrupa sınırlarına bırakırdım.

Avrupa’da Amerika gibi Türkiye’ye yığınla yanlış yaptı. Tabiri caizse bunların yaptığını düşman yapmaz! Avrupa Birliği üyeliğinde, Kıbrıs’da, terörle mücadelede bir dolu kazık attılar. Türkiye’ye göçmenler için para vermede cimri davranırken konu Yunanlılar olunca 700 milyon avroyu hemen çıkardılar. Bu dahi onların ayıplı yaklaşımlarını izah etmeye yeter kanaatimce.

İdlib’de Mehmetçiğin Bahar Kalkanı Harekatı sonrası Türkiye’ye gelen Amerikalı Jeffrey’in mühimmat desteği verebileceklerine dönük ifadesi sırıttı. Demek ki kafa hala aynı. Yangını söndürmek yerine altına odun atma derdindeler.

Dünyayı insan olduğunu sanan vampirlerin ne hale getirdiğini görüyor musunuz?

Suriyeli, Afgan, Afrikalı göçmenlerin çoluk çocuk ölüm endişesi taşımayacakları, karınlarını doyurabilecekleri, çocuklarını büyütebilecekleri yeni vatanlar ararken katlandıkları çile tüm insanlık için utanılacak cinstendir.

Umarım ki en kısa zamanda dünya barışa kavuşur, huzurlu günler görürüz…

Şehitlerimize, Gazilerimize şükran borçluyuz. Allah Mehmetçiğin ve vatan savunmasındaki her bir ferdimizin yardımcısı olsun, muvaffak etsin...