Türkiye'nin siyasi gündeminde gizli anayasa görüşmeleri ciddi yer kaplıyor. Konunun tartışılmasının iktidarın işine geldiği savunuluyor. 

Anayasa tartışmalarını başlatan kişi Prof. Ümit Özdağ. O iddiaların sonrasında kopan fırtına dinmedi.

İşte bu atmosferde Türkiye'nin vatansever profesörlerinden Emin Gürses'ten bomba açıklamalar geldi. Emin Hoca'nın sözlerinin neredeyse tamamı çarpıcıydı. 

Prof. Gürses'in sözlerine geçmeden önce Ümit Özdağ'ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki iddialarını kayda değer bulduğumu belirtmeliyim. Yıllardır politikacıları izleyen bir gazeteci olarak Akşener ve yönetimine tavsiyem, Kavuncu'nun partiyi rahatlatmak adına kenara çekilmesini sağlamalarıdır. Kavuncu  partisini düşünüyorsa çekilme işlemini genel merkezden işaret beklemeden de yapabilir.  

Prof. Dr. Emin Gürses'in ifadelerine dönersek...

Prof. Gürses'in şivesine bayılıyorum. Konuşmak yakışıyor Hoca'ya...

Eee bu güzelliğe kıvırmadan söylenen cümleler eklenince onu dinlemenin keyfi katlanıyor.

Emin Hoca'nın Ulusal Kanal'da yaptığı açıklamalardan herkesin alacağı dersler var. Mesela, "HDP'nin içinde Kürt belki bi tane bulursun. Bunlar hepsi taşnak ermeni.." tespiti Kürt kökenli vatandaşlar için pusula niteliğinde. PKK terör örgütünün Kürtlerle alakasının olmadığının izahı...

Gürses'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkatini gerektiren şu ifadelerinin altını çizelim:

"28 Şubat'ta namaz kılmaya korkuyorlardı.Benim odama geldiklerinde, "Ya Allah'tan korkmuyorsunuz Çevik Bir'den korkuyorsunuz. Özkasnak mı ne ondan korkuyorsunuz. 'kim bunlar ya' diyordum. Şimdi onlar piyasada önemli yerlerde. Malesef önemli yerlerde. Tayyip Bey onların esiri olmuş.Hala bilmiyor ne yaptıklarını.Tayyip Bey PKK'yı övene ödül bile vermiş. Kendinin haberi yok."

Davutoğlu'na Ukraynalı tavsiyesi

Emin Hoca dış politikadaki sıkıntının sorumlularının başında eski başbakan Davutoğlu'nu görüyor. Şöyle sesleniyor:

"Davutoğlu'nun fantezileri memleketi nereye getirdi biliyoruz. Fantazi kurdu, fantazi kurdu, ben dedim ki 'verin buna Ukrayna'dan birini de fantezi onunla kursun.Türkiye'yi bıraksın rahat.' Yok 'istifa ettim' filan. Yav seni Tayyip Erdoğan getirdi oraya Tayyip Erdoğan kovdu. Onla kavga bunla kavga Davutoğlu'nun Türkiye'ye bıraktığı bu... 

Bir gün Davutoğlu'nun adamları geldi bana. Dediler ki 'Biz birşeyler yapmaya çalışıyoruz da Erdoğan'a söyle de bizi rahat bıraksın, Türkiye'yi büyüteceğiz.' Ben bunlara Türk usulü Kuran'a uygun şekilde sö...  için gittiler. Şimdi bu adamlar Tayyip Erdoğan'ın yanında.Tayyip Erdoğan iyi orda canlı duruyor yav.. Bi sürü şeytan var etrafında.. Vatanseverler de var etrafında. Onlar olmasa Tayyip Erdoğan çoktan gitmişti. Putin'in desteği Tayyip Beye hareket alanı kazandırdı."

Prof Gürses'den İnönü'de nasibini alıyor:

"Atatürk döneminde görevde olanların önemli kısmı İnönü döneminde tasviye edildi. Atatürk'ün döneminde tasviye edilenleri İnönü önemli görevlere getirdi."

Enver Altaylı için "Hakiki vatanseverler sorgularsa neler olduğu çıkar ortaya. Çünkü özel adam o. Özel yetiştirilmiş" dedi.

"Türkiye'de Türkler ikinci sınıf vatadaş" diye isyan etti. Devamında şu cümleleri kurdu:

"Hala kurumlar Türkleştirilmiş değil. Almanya da pasaportuna Alman yazdığında itiraz etmiyorsun. Türkiye de Türk yazınca itiraz ettin. İngiltere'ye gittin Britişim diyorsun.. Kimliklerden Türk lafını çıkardılar. TC yazmışlar. Eskiden PKK derdi bunu. İçişleri Bakanlığı yapmış kimlikleri. TC yazmışlar. Acaba bakanlığın kendi mi yaptı, PKK'nın dolaylı parmağı mı var? AB'nin mi parmağı var? İngiltere de Kraliçe'nin önünde diz çökmeden parlamentoya giremezsin. Kutul Emare zaferi anmalarını İngilizler yasaklattı."

'Türk Milleti' silinimez, memleketi tehdit altında görürlerse kimseye acımazlar

Şimdi Emin Hoca'nın en okkalı açıklamasına gelelim. Türk Milleti için hainlik besleyenlere tokadı yapıştırıyor. İşte sözleri:

"Bu Anayasa da Türk kelimesini ister Erdoğan, ister Peygamber ister Atatürk gelsin... Kim kaldırırsa ölümü beklesin... Bunu açık söylüyorum. Bu memleketin hala Atatürk'e bağlı Kemalist silahlı adamları vardır. Emniyet'te, MİT'de, Genelkurmay'da.. Bunlar sessiz dururlar. Çünkü bunlar vatanın sahipleridir. Ama bakarlar ki ipin ucu kaçıyor kimseye acımazlar. Bunu burdan söylüyorum. Bunu kimse söylemez Türkiye'de.. Biz Mustafa Kemal'den aldığımız talimatla söylüyoruz.Eğer Anayasa'dan Türk Milleti lafını çıkaracak biri varsa mezarlığını Türkiye'nin dışına hazırlasın. Bunlar eğer memleketi tehdit altında görürlerse kimseye acımazlar. Bu kadar böyle başıbozukluk olmaz. Gebermek isteyenler varsa Akdeniz de köpek balığı çok var. Bu laf İngilizlerin lafıdır. 'Hıyanet içinde olanlar varsa Okyanusta köpek balığı bol' derler."

Fişek gibi laflar.Üstelik Hoca haklı da...